Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır? Saç, kadın erkek fark etmeksizin her birey için doğru kullanıldığında en iyi aksesuardır. 

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsü son zamanların rağbet gören saç modellerinden bir tanesidir. Yapımı oldukça meşakkatli olmasına rağmen çokça tercih edilir. Mevcut saçlara sentetik saçlar eklenilerek örülen saçlar Afrika örgüsü modelini oluşturur. Kişinin isteğine bağlı olarak sentetik saçların uzunluğu ve rengi değişkenlik gösterebilir. Dolgun ve hacimli görüntüsüyle özellikle kısa saçlı kadınlar tarafından çokça tercih edilir. Kullanışlı olup olmadığı kişiye göre değişebilir.

Afrika Örgüsü Nedir? Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü işlemine başlanmadan önce saçlar temizlenmeli ve taranmalıdır. Sonrasında ince tarak yardımıyla küçük bölmelere ayrılır. Ayrılan bölmelere sırasıyla sentetik saçlar eklenerek örme işlemine başlanılır. Uzun süren bir işlem olduğundan dolayı ense kısmından itibaren saçlar eklenmeye başlanır. Böylelikle işlem ikinci güne aksadığında kişi dışarı çıktığında görüntüden rahatsız olmaz.

Kaç saat zaman alır?

Yapılacak modele göre zaman farkediyor , 2 kişinin çalışması bu işlem için ortalama yapılacak modele göre 4 – 7 saat arası değişebilir.

Örgüler nasıl yıkanır?

Kremsiz şampuan kullanarak her zaman yıkadığınız şekilde daha çok dipleri ovalayarak yıkayabilirsiniz , haftada 2 çok yağlanıyor ise 3 defa yıkanması tavsiye ediyoruz.

İstediğim zaman çözebilir miyim?

Örgü rasta gibi değildir istediğiniz zaman örgülerin uçlarından kendi saçınızın olmadığı  yerden kesip açabilirsiniz.

Saç döker mi?

Ortalama günde 50 ile 100 tel civarı saç dökülür dökülen saçlar örgünün içinde kalır örgüleri açtığınızda çıkan saçlar 3 aylık süreçte dökülmüş olanlardır, onun haricinde örgü saç dökmez.

Ek saç neden gerekli?

İstenilen uzunlukta ve örgülerin yoğun görünmesini sağlamak için gereklidir , ek saç kullanılmadan yapılan örgü kalıcı olmaz, jumbo saçın özelliği gerçek naturel saça tutunur kayma yapmaz.

Kıvırcık Saçlara Özel Şampuan Önerileri

Hakkında

Avatar

Buna da Göz Atın

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: