Ameliyat ile Ben Aldırmak

Ben aldırmak cildin dış yüzeyinde çıkıntı ve renk farklılığı ile kendini belli eden dokuların ciltten alınması uygulamasıdır. Genelde ben aldırmak için lazer, dondurma veya ameliyat gibi yöntemler tercih edilir. Lazer ile ben alınması için benlerin çıkıntısız olması gerekir. Ciltte belirgin olarak çıkıntısı olan benlerin lazer ile alınması kesin bir çözüm değildir. Çıkıntılı benler için ameliyat çok daha etkili ve tercih edilen bir çözümdür.

  Benler Neden Aldırılır?

Genellikle estetik olarak benlerden hoşlanmayanlar benlerini aldırırlar. Ancak belirli şekil bozuklukları ve büyüme gösteren benlerde de hekime başvurmak gerekir. Ben olarak tanımlanan dokunun cilt kanserine yol açma olasılığı varsa da beninizi aldırmanız gerekebilir.

  Ben Aldırmak İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Eğer aldırmak istediğiniz beniniz vücudunuzda ise cildiye bölümünü tercih etmelisiniz ancak yüzünüzdeki bir beni aldırmak istiyorsanız plastik cerrahi bölümüne gitmeniz gerekecektir.

Ameliyat ile Ben Aldırmak

 

  Ben Aldırma Ameliyatı Nasıl Olur?

Ameliyat ile ben aldırmak oldukça kolay ve kısa süren bir operasyondur. Ben aldırma ameliyatı süresince lokal anestezi uygulanır bu sebeple iğne dışında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Ameliyat ile ben aldırma süresince beninizin olduğu yer kesilir, doku alınır sonrasında da tekrar dikilir. Beninizin büyüklüğüne göre kesilecek alan büyüyebilir. Ameliyat sonrasında eğer estetik dikiş uygulanmadıysa bir hafta sonra dikişlerinizi aldırmaya gidersiniz.

  Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır Mı?

Beniniz alındıktan sonraki ilk günlerde biraz ağrı ve kaşıntı yaşayabilirsiniz. Beniniz ilk alındıktan sonra kabuk bağlar, 2 hafta kadar bir sürenin sonunda kabuk kendiliğinden düşer. Hafif kızarık bir görüntü kalır ancak cildiniz kendini yavaş yavaş iyileştirmeye başlar. 3-6 aylık bir süreden sonra fark edilmeyecek kadar küçük bir iz kalabilir, bu beninizin boyutu ile değişir. İz kalmaması için yara izinizi güneşten uzak tutmalısınız. Eğer güneşe maruz kalacaksanız da güneş koruyucu uygulamalısınız.

Evde Kolayca Hazırlanabilecek Saç Bakım Maskeleri

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: