Ayak Bakımı İçin Bu 2 Malzeme Fark Yaratıyor

Ayaklar genel anlamda insan sağlığı üzerinde rol oynayan organlardır. Ayak bakımı herkes için önemli bir etken oluşturuyor.

Sadece görüntüsünün güzel olması sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor!

Ayak bakımı, klasikleşmiş ve gündelik olarak gerçekleştirilen ayak temizliği ve bakimi dışında oluşan, bakimi Podiatri uzmanlarınca yapılan bir kavramdır. Hijyenik ortamlarda, özel yöntem ve cihazlar ile sertifikalı uzmanlarca yapılan sağlık hizmetlerini kapsamaktadır. Uzman podolog tarafından yapılan , hijyenik bir şekilde ayak tırnaklarının kesilmesi ve şekillenmesi, tırnak yüzeylerinin temizlenmesi, beslenmesi ve parlatılması, sertleşmiş deri bakımının sterilize edilmiş cihazlarca yapılmasını içeren uygulama süreçleri ile devam eder. Günlük yaşantımızda bütün gün yükümüzü çeken ayaklarımız çeşitli sebepler ile yıpranmakta ve zarar görmektedir, bu da hem sağlık açısından hem de estetik görüntü açısından bizler için büyük önem teşkil eden bir durumu ortaya çıkarıyor. Bu sorunları azaltmak evde yapabileceğiniz bakımlarla mümkün!

Malzemeler

Ayaklarınız bakımı İçin her evde bulunan iki temel malzemeyi kullanarak harikalar yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Pahalı markaların ürünleri, losyonlar, kremler, peelingler bakım için satılan pek çok kozmetik ürün bir yana, mutfağınızda bulunan bu iki ürün ile ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Ayak Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Ayaklarınızın bakımı için 1 litre süt ve 3 yemek kaşığı karbonat kullanacağınız kolay bulunabilir malzemeler arasında yer alıyor.

Peki, bunu nasıl uygulayacağız?

1 litre sütü derin bir tencerede ısıtın fakat kaynamasına izin vermeyin. Isınmış sütün içine karbonatı ekleyin, karıştırın ve bir leğene dökün.

Hazırladığınız ılık karışımın içinde ayaklarınızı bekletin. 10 dakika kadar ayaklarınızı süt banyosu içinde bekletin. 10 dakika sonrasında ayaklarınızı yine ılık su ile durulayarak, kurulayın. Bu ayaklarınıza nem ve yumuşaklık kazandırıp, dinlendirecek bir karışım. Bu süt banyosu karışımı ayaklarınızın bakımı için kesinlikle uygulayabileceğiniz maliyetsiz bir yöntem.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Pişik Nasıl Geçer Belirtileri Nelerdir?

Pişik Nasıl Geçer , Belirtileri Nelerdir? Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen pişik rahatsızlığı aynı …

Yanak ve Gıdık Sarkması için Ne Yapılmalı

Yanak ve Gıdık Sarkması için Ne Yapılmalı? Yaş ilerledikçe yer çekiminin kuvvetine dayanamayıp vücut kendini …

Selülit Nasıl Önlenir ve Nasıl Tedavi Edilir

Selülit Nasıl Önlenir ve Nasıl Tedavi Edilir? Derinin alt tabakasında yağ dokusu çevresinde meydana gelen …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: