Ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler! Ayakkabı nasıl seçilir?

Ayakkabılar ayağınızı zarif gösterecek ve kıyafetlerinizle uyum içerisinde olması oldukça önemlidir. Ancak satın aldığımız ve tüm gün boyunca bedenimizi taşıyan ayakların sağlığıda ayakkabı seçimlerinde es geçilmemesi gerekmektedir.
Ayakkabı seçerken mükemmel ayakkabıyı bulmak için bazı noktalarıda göz önünde bulundurmanız gerekiyor elmaelma.com okurları için mükemmel ayakkabıya ulaşamanız için bazı önerilerde bulunduk. Ayakkabı alışverişine çıkarken sadece görünüşüne değil işte bu noktalarıda gözden geçirmeniz gerekiyor!
 Ayakkabı nasıl seçilir?

Görünüşe aldanmayın

Ayağınıza tam olmayan bir ayakkabıyı sadece çok beğendiniz diye sakın almayın. Bu, kan dolaşımı ve kas fonksiyonlarıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Dahası, bu gibi ayakkabılar hızlı bir şekilde görünüşlerini kaybederler.

Ayakkabı almak için en uygun zaman öğleden sonra

Yeni bir ayakkabı için öğleden sonrası zamanları tercih edin. Günün sonuna doğru, ayaklar biraz şişer. Bu da, sabah çok rahat hissettiğiniz ayakkabınız akşam saatlerinde ayağınızı çok sıkabilir.

Ayakkabı nasıl seçilir

Ayakkabı topuğu sert olanları seçin

Ayakkabının parmak kısmının ve topuğunun şekillerini koruduğundan emin olun. Onları sıkıp bıraktığınızda, kalıcı deformasyonlar olmamalıdır. Topuk sert olmalıdır, yumuşak bir topuk hızlıca sarkabilir, bu da yürürken size çok fazla rahatsızlık verir.

Denemeden almayın!

Ayağınızın büyüklüğüne göre yeni ayakkabılarınızın numarasını seçmelisiniz. İster inanın ister inanmayın, birçok insanın bir ayağı diğerinden biraz daha büyüktür. Bu nedenle, farklı numaralarda birkaç çift üzerinde deneme yapın ve her iki ayağınızın da rahat hissettiğinden emin olmanız gerekir.

Taban esnekliğini göz önünde bulundurun

Ayrıca, taban esnekliğine dikkat etmelisiniz. Bir elinize bir ayakkabı alın ve diğeriyle parmak kısmını kıvırmaya çalışın. Yeterince esnek olmayan bir taban, ayak eklemlerinin normal şekilde hareket etmesini önler. Bu yürüyüş bozukluklarına, hızlı yorgunluğa ve vücudun enerji tüketiminin arttırmasına neden olabilir.

Topuklu ayakkabıların yüksekliğine dikkat

Yüksek topuklu ayakkabılar satın almayı düşünüyorsanız, maksimum topuk yüksekliği 9,5 cm olmalıdır. Taban ile topuk arasındaki kabul edilebilir mesafe en az 3 cm olmalıdır. Uzaklık ne kadar kısa olursa, ayak parmaklarına daha fazla ağırlık aktarılır.

Yüz Şekline Göre Kaş Tasarımı Nasıl Olmalıdır

Hakkında Admin

Buna da Göz Atın

Saç neden şekil almaz? Şekil almayan saçlar için pratik öneriler

Kirli, boyalı ve bakım yapılmamış saçlara şekil verilmesi oldukça zordur. Sizler için saçlarınızın kolay şekil almadığı günlerde yapabileceğiniz ...

Kirpikleri uzatan ev yapımı serum tarifi

Kaş ve kirpik serumları son yıllarda oldukça popüler. Kullandığımız makyaj malzemelerinin içindeki ağır bileşenler, uzun saatler makyajlı ...

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Çocukluğumuzdan beri hayalini kurduğumuz o gelinliği giyme vakti geldi ama onca modelin arasından seçmek pek de kolay olmuyor. Hem de vücut ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: