Balerin Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır

Balerin Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır

Topuz denilince akla ilk gelen model tabiki balerin topuzu saç modeli geliyor. Yapılışı çok zor gözükse de aslında yapılışı oldukça basittir ve kişiyi çok zarif ve şık gösterdiğinden çoğu zaman tercih edilir. Sizde zarif bir görünüşe kavuşmak istiyorsanız balerin topuzu yazımızı dikkatlice okuyun.

Balerin Topuzu Saç Modeli Yapmak İçin Size Gereken Araçlar Nelerdir?

Öncelikle saçı topladıktan sonra sıkı tutmak için kullanacağımız lastik, daha sonra tel toka, saç fırçası, maşa, tarak, saç spreyi ve saçınız kıvırcık ise fön olursa iyi olur.

1. Her şeyi hazırladık ve şimdi uygulamaya geçme zamanı, maşayı elinize alın ve saçlarınızın uçlarını hafif dalgalı yaparak işe başlayın. Bu şekilde yapmamızın nedeni ileriki dakikalarda saçınızı kıvıracaksınız, bu şekilde olunca daha kolay olacak. Ama dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip birisiyseniz bu kısmı atlayabilirsiniz. Saçınız çok kıvırcık ise dip kısımlarına fön yaparak düzleştirmeniz gerekiyor.

2. Saçınızı at kuyruğu şeklinde toplayın. Topuz yapacağımızdan dolayı saçı yukarı toplarken yan tarafa, ön tarafa ve enseye sprey sıkarak saçınızı yukarı doğru tarayın. Bunu yaparken saç tellerinin tümünü birleştirmeye dikkat etmelisiniz. Bu aşamadan sonra saç lastiği alın ve tepede saçınızı toplayıp at kuyruğu yapın.

3. Saçınızın kuyruk kısmını fırçayla, uç kısımdan geriye doğru tarayın ve hafif krepe yapın. Bu şekilde uygulamayı birkaç dakika yapın ki kuyruk kısmı daha hacimli bir görünüme kavuşsun.

4. Yaptığınız at kuyruğunun en başından birkaç santim tutun ve kendi etrafında dönderin ve kıvırın.

5. Kıvırdığınız saçınızı at kuyruğu yaptığınız sırada kullandığınız lastiğin etrafında döndürün. Fırça yardımıyla az önce hacimli göstermeye çalıştığın yeri kendi etrafında dönderin ve lastiğin çevresine dolayın.

6. Hazırladığınız tel tokaları alın ve topuzu başınıza tutturup sabitleyin.

7. Son aşamada ise saç spreyini alın ve topuzun etrafına sıkarak iyice sabitlenmesini sağlayın. Bu şekilde model daha kalıcı olacaktır.

 

Saç Yıpranmasını Önlemek İçin Öneriler

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri

Çiçek hediyelerin en zarifidir. Her şeye etkisi olan burçların çiçek zevklerine de etkisi vardır. Gelin …

Uzun İlişki Sırları

İnsanlar için uzun ömürlü bir ilişki hayattaki en güzel şeylerin başındadır. Peki uzun ilişki sırları …

Saç Tipine Göre Nasıl Saç Kurutulur

Saçlar kadının güzelliğini tamamlayan en önemli unsurdur. Her saç tipine göre nasıl saç kurutulur gelin …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: