Bay Yanlış neden final yaptı? Gerçekten sadece reyting mi?

Büyük bir hayran kitlesi bulunan bir dizi neden final yapar? Özellikle yurt dışında pazarlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip Bay Yanlış neden final yaptı?

Bay Yanlış neden final yaptı? Gerçekten sadece reyting mi? Bay Yanlış dizisine start verildiğinde büyük avantajları vardı. Şöyle ki öncelikle daha önce beraber çalışmış ve büyük uyum yakalamış Can Yaman ve Özge Gürel’in başrollerinde oynamasıydı. Daha önce ikilinin oynadığı dizide ikili için büyük fan grubları kurulmuş ve çok sevilmişlerdi. Artılardan biri de Can Yaman’ın olmasıydı.

Her ne kadar 1 yıl kadar önceki sözlerinden dolayı basında biraz itici bulunsa da yakışıklı oyuncunun hem yurt dışındaki fanlarının fazla olması hem de o talihsiz açıklamalarından yaklaşık 1 yıl sonra tekrar televizyon ekanlarına dönüyor olması bir avantajdı. Ayrıca dizinin yaz dizisi olması ve Cuma günleri iddialı bir rakibinin olmamasını avantajlarından biri olarak sayılabilir. Peki bu avantajlarına rağmen dizi neden final kararı aldı? Gerçekten izlenme oranlarından dolayı mı?

Bay Yanlış neden final yaptı? Gerçekten sadece reyting mi?

 

Gerçekten sadece reyting mi?

Final kararı almasının nedeni sadece izlenme oranları olmadığını söyleyelim. Her ne kadar aktaracağımız yollar bu sebebe dayansa da farklı sebepler de yer alıyor. Öncelikle senaryosunun kısırlığından dolayı olduğunu söyleyelim. Yani siz oraya Kıvanç Tatlıtuğ ile Beren Saat’i koyun eğer senaryo sıradan yaz romantik komedi tarzındaysa tutunmanız zor. Yapımcı ve kanal da aynı gün rakipleri olan Kırmızı Oda, Ramo gibi diziler varken sıradan bir yapımı seyircilerin karşısına koymak istediler. Diğer rakipleri de Arka Sokaklar, Hercai, Babil gibi dizileri de hatırlatalım.

Diğer bir konu ise Fox TV’nin yayınlamaya hazırlandığı yeni dizisinin olması. Yeni yayınlanacak dizi ile beraber televizyon kanalı dizilerinden birini zaten bitirmeyi düşünüyordu. Bu yüzden arasından seçim yapmak zorundaydı. Durum böyle olunca Fox TV en zayıf halkası olarak gördüğü Bay Yanlış dizisini seçti.

Bay Yanlış neden final yaptı? Gerçekten sadece reyting mi?

Kanalın diziyi alelacele sonlandırmasının bir nedeni de dizi ve oyuncu fanlarından çekinmesi. Aslında dizi için daha ileri bölümlerde son kararı alınmıştı ancak gelecek olan tepkilerin zamanla artmasından çekindiği için acil olarak sonlandırma kararı aldı.

Tüm bunların ışığında tabi ki sonuç izlenme oranlarına geliyor. Total’de 10 ve AB’de de 8. sıraya kadar gerileyen dizi tüm bunların etkisiyle sonlandırılma kararı aldı. Ancak kafalarda şöyle bir soru işareti de geliyor. Bu kadar yüksek reklam gelirleri olan ve sıkı fanları olan bir dizi reyting de bu sıralara gelmesi final için yeterli mi? Aslında yeterli olmasa da kanal senaryonun çıkmaza girmesi ve yeni ekranlara getireceği dizilere yer açmak için böyle bir karar aldı diyebiliriz.

En İyi Maskaralar

İyi Makyaj için Öneriler

Paraben Nedir ? Parabensiz Ürünler

Saç Maşası Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları

 

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Sevdiğini Söylemeden Önce Yapılması Gerekenler

‘Seni seviyorum’ cümlesinden önce emin olunması ve  sevdiğini söylemeden önce yapılması gerekenler vardır. Gelin birlikte …

Minestrone Çorbası Tarifi

MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyunu kazananı belirleyen yemeklerden biri İtalya’ya özgü bir çorba olan Minestrone Çorbası …

28 Ekim Çarşamba günlük burç yorumları

28 Ekim Çarşamba günlük burç yorumları. Yeteneklerinize olan geçici bir inanç eksikliği, bir projeye başlamakta …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: