Burunda oluşan siyah noktalar nasıl geçer?

Burnunuz, yüzünüzün geri kalanından daha yağlı olmasına neden olan yüksek konsantrasyonda yağ bezlerine sahiptir. Bir ürün alnınızda veya yanaklarınızda besleyici ve nemlendirici iken burnunuzda aşırı derecede yağlı gözükebilir. Bu da gözeneklerinizi tıkayacaktır.

Gözeneklerinizin içinde fazla yağ üretildiğinde ve serbest bırakılmadığında siyah nokta oluşur, gözenekler tıkanır. Bu fazla yağ, ölü deri hücreleriyle karışarak havaya maruz kaldığında oksitlenir ve koyulaşır.

Hormonlar ayrıca aşırı yağ üretimini tetikleyebilir. Bu durum da burnunuzda neden siyah noktaların arttığını açıklayabilir.

1. Düzenli Olarak Temizleyin

Doğru cilt bakım ürünleri kullanarak fazla yağı temizleyin. Cildinizi, gözeneklerinizi derinlemesine temizlemeye yardımcı olabilecek salisilik asit ile formüle edilmiş nazik ama etkili bir temizleyici bu konuda size yardımcı olabilir.

2. Düzenli Olarak Eksfoliye Edin

Ölü cilt hücreleri, siyah nokta üretimine neden olur. Bu nedenle onları cilt yüzeyinden düzenli olarak temizlemek önemlidir. Bu uygulama gözenek tıkanmasını önlemeye yardımcı olabilir.

3. Siyah Nokta Bantları

Burun bantları siyah noktanın üst kısmını gevşetmeye yardımcı olabilir. Kömür, laktik ve glikolik asitlerle formüle edilmiş burun bantları, cilt hücrelerinin cilt yüzeyi ve sebum arasındaki bağlarını yumuşatmaya yardımcı olabilir.

4. Nemlendirici Jel

Sadece burnunuzda çok sayıda siyah nokta oluştuğunu fark ettiyseniz, cildinizin geri kalanı için fazla yağlı bir ürün kullanıyor olabilirsiniz.

Fazladan yağ eklemeyen ama aynı zamanda cildinizi nemli tutabilen ferahlatıcı, nemlendirici bir jel krem ​​kullanmaya başlayın.

Hakkında Nehir Kozan

𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarına geçiren kremler

Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulmak için etkili kremleri kullanmalısınız. Bu kremler her yıl kozmetik dünyasında değişime uğruyor ...

Kuru ve ince saç bakımı için yasemin yağ

Yaşlandıkça saç dökülmesi gibi şeyler daha çok sorun haline gelir. Hormonlarınız değiştiğinde ve vücut daha az östrojen ürettiğinde, her sabah ...

Karanfilin faydaları nelerdir nasıl kullanılır? Karanfil çayının faydaları…

Karanfil, bir baharat çeşidi olup mersingiller familyasından olan karanfil çiçeğinin gonca kısmıdır. Çiçek açmadan toplanan ve baharat olarak ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: