Büyük Karar Aşkta Tutku Mu Yoksa Huzur Mu?

Büyük Karar Aşkta Tutku Mu Yoksa Huzur Mu? Birbirine tutku ve şehvetle bağlı olan, gözlerinin içinden çıkan aşk kıvılcımları yeri göğü kıskandıran o çiftlerin çoğu şiddetli geçimsizlikten ayrılıyor. Ya bir diğeri: tüm şefkat, sevgi, dikkat, özeniyle, o size varlığıyla güç ve huzur veren, kötü günlerinizde tek yanınızda olan bir dediğinizi iki etmeyen, hani şu ölümüne mutlu olduğunuz kadınlar şimdi neredeler?

Aşktaki bu büyük karar hepinizi ikileme düşürüyor değil mi? Bir kadınla sonsuza kadar mutlu olmak eskilerden kalan bir hikayeye dönüşüyor sanki.

Tutkunun özünde bencil duygularımız yatar.

Karşınızdaki kişiye çoğu zaman engelleyemediğiniz bir istek duyarsınız. Ona deliler gibi aşık olduğunuzu, onsuz yapamayacağınızı söyler durursunuz. Bu isteğin ise beraberinde kıskançlığı, baskıyı, saygısızca davranışları ve sonunda kini getirmesi an meselesidir. Bir bakmışsınız yola birlikte mutlu olma hayalleriyle çıktığınız o insanla iki düşman oluvermişsiniz.

Oysa “neme gerek, ben kırmadan, yormadan, üzmeden seveceğim.” diyebilsek ne güzel olurdu değil mi? Onu el üstünde tutmak, hatalarını olgunlukla karşılamak neden kötü sonuçlar doğursun ki? İlişki de heyecan yerine huzuru istemek en büyük karar olmasa gerek. Ya sizin bu ilişkiye verdiğiniz değeri yanlış anlayıp gitgide şımaran ya da ilişkinizin monotonluğundan ve sizin sıkıcılığınızdan şikayet etmeye başlayıp kaçan bir partneriniz varsa?Biliyoruz, ikisi de çok güzel duygular olmasına rağmen istenilen sonucu vermedi.

İşte bu yüzden ilişkilerin iki ruhu kollarına almış hassas bir terazi olduğunu iddia ediyoruz. Gerçek sevginin özünde bu denge yatar. Karşınızdakine duyduğunuz karmaşık hislerin onu yıpratmasına izin vermeden, onu tanıyarak; ne yorarak, ne kırarak, ne de şımartıp Kaf dağına çıkartarak. Bir gün olsun değerini kaybetmeden, büyük bir olgunlukla dengeleyerek yaşanır gerçek sevgi.

Asıl büyük karar sevgi bir yana, saygıdan bir an kusur etmeden bir ömür geçirebilmektir. Karşılıklı anlayış ve fedakarlık gösterirken ilişkinin heyecanını canlı tutmak, zamanı geldiğinde hoşgörü ve feragat göstermek ilişkilerde hayat kurtarıcı etkisi olan sihirli davranışlardır. Bunların zamanını ve dozunu ise partnerinizi tanıyarak kendiniz keşfetmenin tadına varmalısınız.

 

Kadınlarda Aldatılma Psikolojisi ve Sonuçları


Hakkında Yalçın

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Yarım Kalan Aşklar Dairesi Dizisinde Koronavirüs Vakası

Başrollerini Dilan Çiçek Deniz ve Burak Deniz’in üstleneceği Yarım Kalan Aşklar Dairesi çekimleri devam ederken …

Boyun Ağrısı Nedenleri ve Tedavisi

Boyun kısmı hareketli bir bölge olması nedeniyle ağrılara, yaralanmalara çok açık bir bölgedir. En sık …

Hollywood’un Yıldızı Emma Roberts Anne mi Oluyor?

Julia Roberts’ın yeğeni ünlü oyuncu Emma Roberts’in hamile olduğu iddia edildi. Bir buçuk senedir Garrett …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: