Çalışan Kadın Psikolojisi Nasıl Olur?

Çalışan Kadınların Psikolojisi Nasıl Olur? Kadınlar son dönemde iş hayatının her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Bu üretici kadın için sevindirici bir haber. Çalışan kadınların analık, kadınlık, hizmetçilik, ev hanımlığı görevlerinin yanında birde iş hayatındaki rolleri ister istemez psikolojik sıkıntılar doğurabilir. 

ÇALIŞAN KADIN PSİKOLOJİSİ

İnsanlar kodlanmış olan bir takım genetikler ile dünyaya gelirler ve yaş ilerlediğinde kodlanmış olan bu genetik ortaya çıkarak kendini gösterir. Kadınlarda doğurganlık özelliği kodlanmış diye düşündüğümüz kadında anne olmayı bir gün muhakkak arzular.

Çalışan kadın psikolojisi günlük yaşamlarından dolayı her ne kadar çocuk isteseler de evliliklerinin ilerleyişinden emin olduktan sonra anne olmanın zorluğunu göğüsleyerek anne olmaya karar verirler. Çalışan kadınlar için anne olmak ev ve iş yoğunluğu bir de bebek için vakit ayırmak oldukça zor olsa da bu eşsiz duygu, toplum baskısı ile gerçekleşir. Çalışan kadın bir de anne olmanın yükünü üstlenerek hayatını sürdürmeye devam eder.

Tek başına yorucu olan annelik, ev işleri işteki başarı kaygısı eşi ne olan görevler nedeni ile zorlu bir şekilde devam etse de bu konuda ilgili ve yardımcı olan anlayışlı eşe sahip olunduğunda biraz daha kolaylaşır yada bir yardımcı tutarak çalışan kadının işi biraz daha hafifletilir.

Çalışan Kadın Psikolojisi Sorunları

Çalışan kadın psikolojisi tüm bu yükün altında iyice sağlığı ve kimi zaman algı kaybı yaşar sürekli yorgunluk vermiş olduğu depresyon hali ve kendini yetersiz hissetme gibi birçok soruna yol açar.

Çalışan kadın psikolojisi bozulmaya başladığın da gerektiğinde eş ve çocuklar tarafından dinlendirilmeli ailenin diğer üyelerini bu konuda da desteklerini esirgememelidir. Gerçek manda ve ciddi problem yaşayan kişilerin muhakkak uzman desteği ile içinde bulundukları zor durumu kolaylaştırmaları gerekmektedir.

 

Kadınlarda Aldatılma Psikolojisi ve Sonuçları

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Jean Giymenin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizler için Jean giymenin püf noktaları ve bunların nasıl doğru uygulanacağından bahsedeceğiz. Nedir …

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: