Canan Karatay Tiroit Diyeti Nasıl Uygulanır?

Canan Karatay tiroit diyetinde D vitamini, B12 vitamini ve iyot kullanılarak diyet uygulanır. Tiroit nodüllerinin küçülmesinde ve kaybolmasında bu üç ana bileşen bir arada kullanıldığı zaman bağışıklık sistemi güçlenir.

Vücudun direnci artar ve tiroitler küçülmeye başlayarak zaman içerisinde kaybolur. Bu üç ana bileşene dikkat edildiği zaman nodüller tamamen ortadan kaldırılır. Canan Karatay tiroit diyeti, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için aynı zamanda sağlıklı kilolar vermenizi de sağlar.

Canan Karatay Tiroit Diyeti Nasıl Uygulanır?

Canan Karatay Tiroit Diyeti Nasıl Uygulanır

  • Canan Karatay tiroit diyetinde zencefil suyu oldukça faydalıdır. Zencefil suyunu tüketerek nodüllerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.
  • Günde 3 öğünden fazla yemek yemek tiroitlerin fazla çalışmasına veya hiç çalışmamasına neden olur. Bu nedenle gün içinde ara öğünleri hayatınızdan çıkarın. Her gün en az 2 litre su tüketin.
  • Diyet yaparken kabız olmamaya dikkat edin. Bunun için doğal yiyeceklerle beslenin. Dışarıda satılan her türlü paketlenmiş, işlenmiş ve dondurulmuş hazır gıdalardan uzak durulması gerekir.
  • Aynı zamanda asitli ve gazlı içecekler de hormon dengesini bozacağından tiroitlerin daha çok büyümesine neden olur. Canan Karatay diyetinde önemli olan sağlıklı gıdalar tüketmektir.
  • Doğal balık yağı olan, Omega 3 ve kolesterol oldukça önemlidir. Kolesterole dikkat etmek tiroit nodüllerinin de azalmasını sağlayacaktır. Tiroit nodüllerini dengede tutmak ve küçülmesini sağlamak için, gün içinde yemeklere mutlaka iyotlu tuzlar kullanılması tavsiye edilir.
  • İyot, tiroit hastaları için oldukça önemlidir. Canan Karatay tiroit diyetinde spor yapmak ve düzenli egzersiz yapmak da oldukça önemlidir. Bu nedenle gün içinde en az yarım saat spor için ayırın.
  • Aynı zamanda öğünlerde beyaz un, beyaz şeker ve beyaz tuz üçlüsünden de uzak durun.

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinilmeli?

İrem Derici Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

RTÜK, Kimsesizler dizisi için devreye girdi

RTÜK'ten yapılan açıklamada, "Kimsesizler dizisiyle alakalı gerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bildirimleri gerekse STK ve ...

Vejetaryen nedir? Vegan Nedir? Vejetaryen Olan Türk Ünlüler

Vejetaryen nedir? Vegan Nedir? Vejetaryen Olan Türk Ünlüler kim?.Vejetaryen beslenme ve vegan beslenme nasıl oluyor? …

Türk Kahvesi Diyeti Nedir?

Cildimizin ve vücudumuzun dostu Türk kahvesinin zayıflatıcı özelliği bilinmektedir. Türk kahvesi diyeti nasıl zayıflatıyor? Gelin …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: