Çatı Değişimi için Bilmeniz Gereken İşaretler

Kaliteli bir çatı gerçekten uzun süre dayanır, ancak bazen çatı raf ömrüne ulaşır, böylece bir değişiklik veya değiştirme talep eder. Çatı değişimi için bilmeniz gerekenler..

Kaliteli bir çatı gerçekten uzun süre dayanır, ancak bazen çatı raf ömrüne ulaşır, böylece bir değişiklik veya değiştirme talep eder. Çatının onarılması veya değiştirilmesi gerekip gerekmediğini bulmanıza yardımcı olacak bazı işaretler vardır. Dolu, yağmur, kar, fırtına, eski çatı, kalitesiz malzemeler vb. Gibi çeşitli nedenler aynı şekilde sorumludur. Daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için çatının düzenli muayenesini önerir. Çatıda erken hasar belirtilerini bilmek, doğru adımı atmanıza ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Çatının onarım veya değiştirme ihtiyacı duyduğu ortak işaretlerden biri, kaplamaların çıkmasıdır. Her fırtına veya yağmurdan sonra, kaplamaları  kaybolup kaybolmadığını veya dışarı çıkıp çıkmadığını bilmek için çatıyı kontrol ettiğinizden emin olun.

Çatı Değişimi için Bilmeniz Gereken İşaretler
Çatı Değişimi için Bilmeniz Gereken İşaretler

Belirtilere Dikkat Edin

Çatıdaki karanlık çizgiler- Havadaki algler bundan sorumludur. Sadece çatı için değil, aynı zamanda evde yaşayan insanların sağlığı için de kötüdürler. Bu nedenle, çatıyı incelemeniz önemlidir ve böyle bir büyümeyi tespit ederseniz, kaldırılma zamanı.

Kaçırmamanız gereken önemli noktalardan biri bacalar, ışıklıklar ve havalandırma delikleri etrafında yanıp sönmektir. Kayıp olduklarını görürseniz, derhal değiştirilmeleri gerekir. Eksik yanıp sönme contayı kırabilir ve tavandan suyun odaya sızmasına neden olabilir. Yani, onları kontrol etmeyi kaçırmayın.

Çatıda çatlaklar ve delikler 

Bu çok yaygın bir işarettir ve göz ardı edilirse sonuç zarar verebilir. Doğru kontrol sorunu yalnızca onarım çalışmaları ile çözebilir. Bununla birlikte, uzun süre göz ardı edilirse, bu çatlaklar büyüyebilir ve bu da yeni çatı montajına ihtiyaç duyar. Çatlaklara ve deliklere genellikle yağmur, dolu veya fırtına sonrası neden olur. Bu nedenle çatıda bu tür hasarlar olup olmadığını düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Ortalama 100 metre kare bir çatı için kullanılacak malzemeye göre değişim-tamirat ücretleri 1000 TL ile 4000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Ancak kullanılan kaplama malzemesine göre değişkenlikler gösterir.

İlginizi Çekebilir  Yengeç Burcu Neden Sevilmiyor

 

Oturma Odası Duvar Dekorasyonu Önerileri

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Hüs Hastalığı Nedir

Hus hastalığı nedir sorusuna tam olarak Hemolitik üremik sendrom (hus) akut böbrek yetmezliği bulguları ve …

Aleyna Çakır olayında şüpheli Ümit Can’ın annesi intihar etti

Türkiye'nin konuştuğu Aleyna Çakır olayında "şüpheli" olarak kamuoyuna yansıyan Ümit Can'ın annesinin Sosyal Hizmetler'de görevli olduğu ortaya ...

Terazi Burcu Aşk Uyumu

Terazi burcu aşk uyumu yaşadığı burçlar hangileridir? Terazi burcu kişilerinin diğer burçlarla olan aşk uyumunu …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: