Cildinize En Uygun Fondöten Seçimi

Kusursuz makyajın olmazsa olmazı olan fondöten seçimi oldukça zordur. Cildinize uygun bir fondöten seçmeniz sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Peki, cildinize uygun fondöten seçimi nasıl olmalı, nelere dikkat edilmelidir?

Fondöten seçiminde ilk olarak cilt tipinizi belirlemeniz ve ona uygun bir ürün almalısınız. Eğer süreceğiniz fondöten cildinizle uyumlu olmazsa makyajınızda aksaklıklar meydana gelir ve kusursuz görünümü elde edemezsiniz. Cildiniz yağlı, kuru veya normal olabilir. Bunun farkında olarak cildinize uygun fondöten seçerseniz muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cildinizde lekeler varsa ve sizde bu lekelerin kapanmasını istiyorsanız kapatıcılık özelliği yüksek olan bir fondöten kullanmalısınız. Ancak bu sayede yüzünüzde ki lekeler kapanır ve istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Ten rengi fondöten seçiminde en fazla dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ten renginize uygun fondöten kullanarak makyajınızın muhteşem ve eksiksiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Fondöten sürdükten sonra makyaj işlemi tamamlanmıyor. Buna çok dikkat etmelisiniz. Bayanlar genelde bu konuda hata yapmaktadır. Fondöten sürdükten sonra bunu sabitlemek için pudra kullanmalısınız. Ancak bu sayede fondöten yüzünüzde kalıcı olabilir ve güzel görünür. Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde kusursuz makyajı tamamlayabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir

Kadife Kıyafetler Nasıl Kombinlenir? Yeni sezon kış modası içinde kadife kumaştan meydana gelen ceketler, pantolon …

Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kestirdiğiniz saçlarınız için pişmansanız, hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerden birkaçını …

Saçın Hızlı Büyümesine Yardımcı Hardal Maskesi

Rusyada çok popüler olan hardal maskesi saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Hızlı saç uzatmak istiyorsanız da …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: