Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Çuha çiçeği

Çuha çiçeği

Çuha çiçeği bir süsü bitkisidir. Vücuttaki zehirli maddeleri atmaya yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır, migrene iyi gelir. Balgam ve idrar söktürücü olarak kullanılır. Eklem ve mafsal romatizması tedavisinde kullanılır. Bellek sorunlarını geciktirir. Bir fincan için, yarım çay kaşığı çuha çiçeği kurusu 8 -10 dakika demlendirilir.

Civanperçemi

Civanperçemi

Bu bitki yol kenarlarında, tarlaların yanında ve çayırlarda bol miktarda bulunur. Kadınların adetten kesilme dönemlerindeki sıkıntılarında, hormon takviyelerinde, stres ve yorgunluk belirtilerinde, uykusuzlukta ve idrar yolu iltihaplanmalarında kullanılır. Ayrıca mide gazlarının giderilmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olur. Bir su bardağı dolusu kaynar suyun içine iki adet çiçekli sap veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış Civanperçemi katılarak haşlanır. Demlenmesi için on dakika yeterlidir. Süzülüp içilir.

Alıç

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları
Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Koyu sarı esmer kırmızı meyveleri olan çalıya benzeyen bir ağaçtır. Kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını artırır. Kalp kasına oksijen sağlar. Ritim bozukluklarını giderir. Vücutta birikmediği için kolay atılır Bu yüzden uzun süre kullanılabilir. Kanser hastalarının tedavisinde destek tedavi olarak faydaları görülmüştür. Beş, altı adet meyve bir bardak su ile kaynatılarak, günde iki defa içilebilir.

 

Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Kullandığımız Maskeler Ne Kadar işe Yarıyor?

Hangi maskenin ne kadar etkili olduğu akıllarda yer alan en önemli sorunlardan biri. Birçok yerde …

Zencefilli Tarçınlı Bisküvi Tarifi

Zencefilin gerek tadı gerek faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu besini bisküvide kullanmayı denediniz mi? Denemediyseniz Zencefilli …

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları. Bugün paraya ve maddi eşyalara aşırı bağımlılığınızı düşünmelisiniz. Değerli …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: