Deri Kanseri Tedavisi ve Nedenleri

Deri kanseri tüm kanserler içinde en yaygın görülen kanserler arasındadır.  Yaşam kaybı oranı ise her 100 hastada 1 olarak tahmin edilmektedir. 

Deri üzerindeki çok küçük yaralar ile başlayan bu hastalık, vücudunuzdaki lekelerin, benlerin ve çillerin irileşmesi ile devam eder. Bu gibi durumları hasta olan kişi takip etmelidir. Çünkü deri kanserinde tedaviye erken başlanılırsa ve tanı konulursa kanserin iyileşme oranı çok yüksektir. Bu tür belirtileri hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurun. Tedavi yöntemi aşağıdaki gibidir.

Deri Kanserinin Nedenleri

Nedenlerin başında Güneş ışınları gelmektedir. Güneş ışınlarından çok fazla etkilenme ve kömür, arsenik gibi maddeler ile de temastaysanız bunlar deri kanserinin başlıca sebepleridir. Deri kanseri açık tenli, gözleri ve saçları açık renk olan, ailesinde deri kanseri görmüş kişi olan ve derisinde çok fazla leke ve çil olan kişilerde görülme olasılığı çok yüksektir.

Deri Kanseri Tedavisi

TIP alanında bu hastalığın tedavisi, derideki dokunun anestezi yöntemi ile alınmasıdır. Tedaviye başlanmadan önce erken tanı da çok önemlidir. Bu hastalık için evinizde bir reçete yapabilirsiniz kendinize. Bu reçetede on adet menekşe yaprağını iyice ezip lapa haline getirilir. Getirdikten sonra kanserli bölgelere her gün bu lapa sürülür. Böylece derideki deformenin iyileşmesi sağlanır. Umarım bu bilgiler faydalı olur ancak önce Tıp’a başvurulmalıdır yani doktora gidilmelidir daha sonraki aşamada alternatif tıp dikkate alınıp uygulanmalıdır ya da doktorunuzun tavsiyesi ile tıp ile alternatif tip birlikte uygulanabilir.

Emziren Annelerin Uzak Durması Gereken Yiyecekler

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Evde Yapılacak Ekmek Tarifleri

Corona virüsü salgını kaynaklı evden çıkmak istemeyenler için evde yapılacak ekmek tarifleri sizin için paylaştık. …

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: