Diyet Puding Nasıl Yapılır?

Diyet Puding Nasıl Yapılır? Her geçen gün daha çok yayılan ve evrensel bir sorun haline gelen başlayan kilo sorunu ve daha ileriki aşaması olan obezite.

Bu sorunlarla yüzleşenler tarafından aşılmak istense de bu iş kolay olmamaktadır. Zira insanlar bir yandan aşmak isterken diğer yandan da severek yiyip içtikleri besinleri terk etmek istemiyorlar.

Diyet Korkusu

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar için günümüzde genellikle diyet önerilmektedir. Ancak diyet kavramı da daha şimdiden insanların nezdinde sevimsiz bir karşılığa sahip olmuş durumda. Zira diyet dendiğinde akıllara birçok sevdikleri şeyi yemekten vazgeçecekleri gelmekte bu durumda da sevilen şeylerin terki zor olduğu için diyet süreci ya hiç başlamadan bitmekte ya da kısa bir süre uygulandıktan sonra devam ettirilememektedir.

Diyetin Püf Noktası

Buradaki yanılgılardan biri, diyet ya da zayıflama dendiğinde akıllara hemen birçok yiyeceğin bırakılacağının gelmesidir. Bunun önemli sebeplerinden biri de insanın kendi vücudunu, biyolojisini tanımamasıdır. Aslında zayıflamak için temel olarak düşük kalorili ama besin değeri yüksek yiyecekler yemek gerekmektedir. Bununla birlikte hazmı kolay olanlar da tercih edildiğinde çok ciddi adım atılmış olunmaktadır. Bu adımlara hareket de eklendiğinde, o zaman kilo vermemek mümkün değildir.

Zayıflamada Temel Bilgiler

Günümüzde gıda sektörünün de gelişmesiyle, yiyecek-içecek çeşitlerinin sayısı artmış ve cezbedici birçok yeni ürün ortaya çıkmıştır. İnsanların bunlardan vazgeçmesi de kolay olmamaktadır. Ancak zayıflamak için gerekli olan temel mantık kavranır ve yiyeceklerin dünyası hakkında temel bilgiler edinilirse, birçok yiyeceği kilo yapmayacak hale sokmakta mümkündür. Mesela puding gibi…

Diyet Puding Nasıl Yapılır

Malzemeler

Hazır paketler halinde marketlerde satılan pudingi, aslında evde yapmak oldukça kolaydır. Üstelik malzemelerinizi kalorisi düşük bir şekilde ayarlayarak kilo yapma ihtimalinden de kurtulabilirsiniz. Bunun için yulaf, süt, kakao, bal, muz ve tercihen biraz da hindistan cevizine ihtiyacınız var.

Hazırlanışı

Evvela yulafı un haline getirmek gerekmektedir. Ardından bir tencereye boşalttığınız sütün içine yulafı ve kakaoyu eklemelisiniz. Bu malzemeler muhallebi kıvamında oluncaya kadar ateşte karıştırınız. Kıvama geldiğinde ateşten alıp soğumaya bırakmalısınız. Soğuduğu zaman tercihen üzerine biraz bal, muz ve hindistan cevizi ekleyerek afiyetle yiyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Kansızlık (anemi) Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Olur?

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları Çuha çiçeği Çuha çiçeği bir süsü bitkisidir. Vücuttaki …

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır? Vizyon panosunu anlamak ve etkili bir şekilde kullanabilmek için …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: