Diyet Şekeri Nasıl Yapılır?

Diyet Şekeri nasıl yapılır , sorusundan önce bu diyetin sağlık açısından son derece önemli bir diyettir. İşlenmiş gıdalar da olduğu gibi işlenmiş şekerin de insan sağlığı açısından çok fazla zararı mevcuttur.

Yıllardan beri duyulan 3 beyazdan belki de en tehlikelisi şekerdir. Şekerden vazgeçmek sağlık açısından atılmış en ciddi adımlardan biridir. Şekerden vazgeçmek özellikle tatlı düşkünü insanlar için oldukça zordur. Ama en önemli motivasyonlarından biri vücuda yapılan iyilik ve karşılığında görülen zayıflama, fit olmadır. Özellikle kadınların menstrual dönemlerinde şekere duydukları aşırı istek bilinen bir gerçektir.

Şeker Bağımlılığı:

Diğer tüm bağımlılıklarda olduğu gibi şeker bağımlılığından kurtulmak için de insanın bedenine 21 günlük bir süre vermesi gereklidir. Bu bağlamda şeker diyeti insan vücuduna şekerden vazgeçebilmenin mümkün olduğunu göstermek için önemli bir adımdır. Burada bahsi geçen şeker sadece bildiğimiz şeker değil besinlerin içerisinde bulunan şekeri de diyete eklemek şarttır. Sadece meyvelerin içindeki şekerin belli miktarda tüketilmesiyle süre giden şeker diyeti sonunda vücudunuz için çok önemli bir atmış olacaksınız.

Diyet Şekeri Nasıl Yapılır

21 günün sebebi nedir?

Diyet, 21 gün olarak belirlenmiştir çünkü bilimsel olarak yapılan araştırmalarda bağımlılıklardan kurtulmak için 21 günün kritik bir önemi vardır.

Diyet şekeri için yapılmaması gerekenler:

Bu süreçte diyet içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar var. Bunlar; hamur işlerinden, karbonhidrat oranı yüksek olan pilav, makarna, ekmek gibi besinlerden uzak durmaktır. Paketli ürünlerde de şeker miktarı oldukça yüksek olduğundan bu süreç içerisinde onları da hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. İçilen çay ve kahvelerde kesinlikle tatlandırıcı ve şeker olmamalıdır. Diyet süresi boyunca tatlı krizlerini bastırmak için belli miktarda bal, tarçın ve pekmez tüketilebilir. Ancak onun da bir sınırı olmalıdır. Kahvaltılar bu aşamada oldukça önemli. Sabahın ilk öğünü ve gün boyunca beslenme tarzımıza etki eden bir faktör.

Yeterli ve sağlıklı yapılan bir kahvaltı gün içerisinde şekere duyulan ihtiyacı büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. İşlenmiş gıdalar şekere olan bağımlılığı arttırmaktadır. Bu gıdalara olan zafiyet kuru yemiş tüketilerek giderilmelidir. Diyetin mantığı her zaman için ölçüyü korumaktır. Şeker ihtiyacının yerine

Önerilen her besin (kuruyemiş, meyveler, bal ve pekmez) aşırıya kaçmadan tüketilmelidir. Burada yapılması gereken değerli bir şeyde bol miktarda su tüketimidir. Çünkü su, midede tokluk hissi yaratacaktır.

 

Kiloyu Göbek Bölgesinden Alanlar için Öneriler

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır? Vizyon panosunu anlamak ve etkili bir şekilde kullanabilmek için …

Evde Kolayca Hazırlanabilecek Saç Bakım Maskeleri

Evde hazırlayabileceğiniz ve doğal yöntemlerle saçlarınızı bakımını sağlayabileceğiniz 4 farklı maskeyi sizler için derledik, hepsi …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: