Domuz Gribi Belirtileri Nelerdir?

Domuz Gribi Belirtileri Nelerdir? Kış döneminde bizlere en fazla bulaşan ve salgın bir hastalık olan gripten korunmak oldukça önemli bir konudur. Grip bir virüstür ve birden fazla çeşidi mevcuttur.

Bu çeşitler yalnızca domuz gribi, kuş gribi, deli dana gibi çeşitlerinden ziyade daha başka grip çeşitlerinin de mevcut olduğunu bilmenizi isterim. Her hastalık aslına bakarsanız bağışıklık sisteminin kuvvetliliğiyle alakalıdır.

Domuz Gribi Belirtileri Nelerdir?

Domuz Gribi Belirtileri Nelerdir?

Bağışıklık sisteminiz ne kadar kuvvetli ise o kadar daha az grip ve benzeri rahatsızlıklara yakalanma riskiniz daha azdır. Çünkü bağışıklık sistemi kuvvetli olan bir bireyin virüslere karşı daha dirençli olması hastalığı sürekli yenerek bu tür hastalıklarla başa çıkmaya olanak sağlamaktadır.

Domuz gribi ise bağışıklık sistemine direkt olarak etki eder ve etkili bir grip virüsüdür.

Belirtileri arasında yoğun ateş, aşırı bitkinlik ve diğer grip belirtileri olduğunu belirtmek gerekir. Zaman zaman mide bulantısı yaşansa da normal grip belirtileri ile aynı özelliklerin daha sert koşullarda gerçekleştiği belirtiler gözlenmektedir.

 

Kemik suyunun faydaları ve kemik suyu tarifi

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Odaklanma sorunu yaşayanlar için 7 öneri

Odaklanma Sorunu için ne yaplamlıyız? Odaklanamadığımızda neden işlerimizden uzaklaşıyoruz? Duyularımız dış dünyaya açıktır. Görmek, duymak, …

Zatürre ölüm nedenleri arasında 4. Sırada yer alıyor

Halk arasında zatürre olarak bilinen pnömoni, her yıl dünyada milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. …

Alzheimer hastalığına karşı korumanın yolları

Dünya Alzheimer Günü kapsamında Doç. Dr. Can Hakan Yıldırım Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı, Alzheimer hastalığına …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: