Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır?

Son günlerde en çok tercih edilen makyaj türlerinden biri  Draping makyaj. Özellikle kadınlar dışarıda bu makyajla çıkmasalar dahi evde uygulayıp sosyal medya hesaplarına fotoğraflarına yüklüyorlar. Geçmişte çok moda olan bu makyaj zamanla popülerliğini yitirse de tekrar moda oldu. Peki nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir ?

Draping makyaj da bronz renkli malzemelerle kontür çekmek yerine daha hafif olan şeftali ve pembe gibi allıklar daha fazla tercih edilir. Bu makyaj için allık ve allık fırçası yeterli olacaktır.

Bu makyaj trendini çarpıcı yapan ve bayanların seçmesinde etkili olan özellik ise size oldukça doğal bir hava vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu makyajı uygularken abartılı uygulamalardan kaçınmalı, makyajı yüzünüze eşit bir şekilde yaymaya özen göstermelisiniz. Allık özellikle belirli alanlara uygulanarak doğallık yakalanmaya çalışılmalıdır.

Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır?

Bu makyaj türü yeni bir trend değil, 70’li yıllarda modaydı. Bu makyajda bronz renkli ürünlerle kontür yapmak yerine, pembe tonlarında allıklar kullanılıyor. Draping makyajını uygulamak için tek sahip olmanız gereken şey bir allık ve allık fırçası.

Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır?

Püf noktası unutmayınki doğal görünmesidir. Bu makyajı uygularken, yoğun kullanımdan kesinlikle kaçınmanız gerekir, eşit bir şekilde allığı yaymalısınız..

Draping makyaj yaparken, göz makyajınızı dikkat çeken renklerden uzak tutmalısınız. Siyah veya kahverengi tonlarındaki far kullanarak makyajı yapabilirsiniz.

Draping makyaj nedir ve draping makyaj nasıl yapılır?

Draping Makyaj için Kolay Uygulama Tekniği

Açılı allık fırçasından fayda sağlayarak elmacık kemiklerinize kontür çeker gibi allığınızı sürün. Bir tık daha önde olmak için allığı biraz burun üstüne, alın kısmına ve çene kısmınıza ufak ufak dokundurarak uygulamanızı tamamlayın işte bu makyaj bu kadar kolay …

 

Vamp makyaj nedir ve nasıl yapılır?

Hakkında Admin

Avatar

Buna da Göz Atın

Çayın Faydaları Neler?

Başta Karadeniz toprakların vazgeçilmezi ülkemizde çok tüketilen ve herkesin sevdiği içecek siyah çayın faydaları neler …

Evde Ugulayabileceğiniz En Etkili Sivilce Maskeleri

Tüm kadınların ortak sorunu sivilcelerden kurtulmak için evde yapabileceğiniz sivilce maskeleri ile çözüm basit. İşte …

26 Eylül Cumartesi günlük burç yorumları

26 Eylül Cumartesi günlük burç yorumları. Can sıkıntısı bugün isyankar yönünüzü ortaya çıkarabilir. Her zamanki …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: