Dünyaca Ünlü İsimlerden ‘George Floyd’ Tepkisi

Minneapolis şehrinde dolandırıcılık suçuyla yakalanan George Floyd ölmesi hakkında dünyaca ünlü isimler sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

ABD’nin  Minneapolis şehrinde dolandırıcılık suçuyla yakalanan George Floyd gözaltına almaya çalışan polis tarafından dizi ile ensesine yaslayarak nefessiz bırakıldı.  Floyd’un, yerde defalarca “Lütfen, nefes alamıyorum, lütfen” diyerek yalvardığı öğrenildi.

Dünyaca ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından konu hakkında paylaşım yaparak  yaşanan olaya tepki gösterdi. Bazı ünlülerin konu hakkında yazdıkları..

NAOMI CAMPBELL

Kelimelerim tükendi. Ölen insanlarımıza üzülmekten bıktım ve yoruldum. Tacize uğrayanlar ve aşağılananlar olarak bu zorlu zamanlarda bir araya gelecebileceğimizi düşündüm ancak bu koronavirüs geniş çaplı ırkçılığı yaymış gibi görünüyor. Nerede bitiyor? Siyahım ve gurur duyuyorum.

BELLA HADID

Huzur içinde uyu George Floyd. Bu bitmeli. Görüntüleri izlemek çok zor. Bunun hala yaşanıyor olduğunu düşünmek çok zor ama gerçek. Bu polis memuru iğrenç ve korkunç davranışlarından dolayı en yüksek cezayı almalı.


Hakkında Merve

Avatar

Buna da Göz Atın

Yeni Virüs Salgını Tehlikesi Bubonik Veba Nedir

Veba hastalığının bir tür farklı bir biçimi olan Bubonik veba ile alakalı detaylar gündemde araştırılıyor. …

Sen Çal Kapımı için Geri Sayım Başladı

Hande Erçel ve Kerem Bursin’in başrollerini paylaştığı Sen Çal Kapımı dizisinin 1.bölümü geç de olsan …

Ennio Morricone hayatını kaybetti

20. yüz yılın en tanınmış ve takdir görmüş film müzisyenlerinden  biri olarak görülen İtalyan besteci …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: