Dünyanın En Genç Annesi ; Lina Medina

İnsanlığın utanç hikayelerinden biri … Lina medina … Uğradağıcı tecavüz sonrası 5 yaşındayken Dünyanın En Genç Annesi  oldu. Anaokula gitmesi gereken yaşta anne oldu. İşte dram dolu bir hikaye …

1939 yılında Peru’da 5 yaşındaki Lina medina uğradığı tecavüz sonrası hamile kaldı. O dönem tam bir kaos, ahlaki-düzen açısından batakta olan Peru’da fazla bir tepki çekmese de dünyada ve tıp alanında büyük bir tepkiye yol açtı. 5 yaşında bir kızın hamile kalmasından tutun bunu yapanın dahi bulunmaması bir krizin ortasında bıraktı. Anaokula giden bir kızın cinsel istismara mağdur kalmasından tutun, çevreden yeterince tepki gelmemesi insanlığın bittiği noktayı gösteriyordu.

İlk etapda Lina’nın karın şişliğini, tümör sandılar ama tecavüz sonucu hamile kaldığı ortaya çıktı. Bu korkunç hikayeye insanın inanası gelmese de küçük kız son derece sağlıklı bir çocuk dünyaya getirdi. Doğum, küçük çocuğun vücudunun uygun olmaması sebebiyle sezaryen yöntemiyle gerçekleşti. Amerikan basını her ne kadar faili ortaya çıkarmaya çalışsa da bunda başarılı olamadı. Her ne kadar bir şüpheli yakalansa da hiçbir delil, itiraf yahut şahit bulunamamasından ötürü mahkeme Lina’nın babasını serbest bıraktı.

Dünyanın En Genç Annesi ; Lina Medina
Dünyanın En Genç Annesi

Dünyanın En Genç Annesi ; Lina Medina

İki Çocuğu Arasında 33 Yaş Fark

Anneler gününe denk gelen doğumda çocuk iki buçuk kilo olarak dünyaya geldi. Çocuğa ise doğumu yapan doktorun adı verildi; Gerardo. Gerardo 1979’da kırk yaşındayken annesinden önce yaşamını yitirdi.

Medina Lina 1970’de Raul isimli Peru’lu bir adamla evlendi. Raul’dan ikinci çocuğunu 1972 yılında dünyaya getirdi. Lina ile Raul 2002 yılından bu yana Peru’nun başkenti Lima’nın fakir bir mahallesinde yaşamlarını devam ettiriyor.

Lina için ne büyük travma, cinsel istismar mı daha çok acıtıcı, beş yaşında doğum yapmak mı yoksa istismarcısını ömür boyu kimseye söylememek mi acı verici?

Dünyanın En Genç Annesi

Raporlar İlginç

Olayı raporlayan Escomel’in nihai raporu, 19 Aralık 1939’da La Presse Medicale’nin sayısında yayımlandı. Sezaryen zamanında kaldırılan bir örnek üzerinde yapılan Lina’nın yumurtalıklarından birinin biyopsisi hakkında yorum yaptı ve lekeli doku bölümlerinin fotomikrograflarını sağladığını iletti. Sonunda, patologlar Lina’yı tamamen olgun bir kadının yumurtalıklarına sahip olduğunu ilan etti. Escomel, erken doğurganlığın arkasındaki nedenin yumurtalıkların kendisinde bulunamayacağını, ancak hipofiz kaynaklı olağanüstü bir hormonal bozukluktan kaynaklanmış olması gerektiğini belirtti.

 

Simone de Beauvoir Kimdir?

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Meşe Balı Yararları

Sağlıklı bir yaşamda organik bitkilerin önemi büyük. Size bu haberimizde vücudun savunma sistemini güçlendiren Meşe …

Vazelin ile Güzellik Sırları

Vazelin, insan vücudu üzerine temas ettiğinde kolayca eriyen ve sürülebilen, hidrokarbon karışımı bir kremdir. Makyaj …

Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir?

Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir? Tam bir şifa deposu olan keçiboynuzu faydaları saymakla bitmiyor. İşte detayları madde …

Bir Yorum

  1. Avatar

    Böyle şeyler okudukça insanın yaşama sevinci kalmıyor

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: