Ejder Meyvesinin Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir ?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz meyve tam olarak ne fayda sağlıyor veya nerede bulabiliriz. Kullanmak gerekir mi veya ne ölçüde kullanılır. Gelin beraber Ejder meyvesinin faydaları hakkında detaylara bakalım.

Öncelikle bu bitkiyi ejder meyvesi diye sorduğunuzda biraz sıkıntı çekebilirsiniz. En bilindik ismi halk arasında şu an pitaya diye biliniyor. Bir diğer ismi olan Dragn fruit çoğunlukla Çin, Endonezya, Vietnam ülkelerinde yetişen meyve çok fazla sayıda diğer ülkelere ihraç ediliyor.

Ejder Meyvesinin Faydaları

Tropikal bir meyve olan olmasına karşın Mersin’de de üretilmeye başlandı. Anlayacağınız üzere meyvenin yetişmesi için illa tropikal ülkede olunmasına gerek bulunmuyor. Fazla üretilmeyen ama çok büyük faydaları olan meyvenin üretimi biraz uğraştırıcı diyebiliriz.

Ejder Meyvesinin Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir ?

Ejder Meyvesinin Faydaları

  • Birçok uzman doktor tarafından özellikle önerilen meyvenin öncelikle bir C vitamini deposunu olduğunu söyleyelim. Bağışıklık sistemine oldukça iyi gelen ve C vitamininin antioksidan özellikleri ile beraber farklı doğal antioksidan kaynakları da içerir.
  • Günlük C vitaminin yüzde 85’ini rahatlıkla karşılıyor. Meyvenin kanserler mücadele konusunda oldukça önemli rol üstlendiğini belirtelim. Kalp sağlığına yardımcı oluyor ve kolon kanserine karşı savaşmadan önem arzediyor.
  • Zararlı hücrelerin oluşmasını engellediği gibi kaliteli bir hayat açısından önemlidir.
  • Bağırsak sağlığını koruduğu gibi sağlıklı çalışmasında etkilidir. İçerdiği yüksek lif sayesinde tokluk hissi verir ve uzun süre açlık çekmezsiniz. Bu sayede zayıflamada da kullanılıyor.
  • Diyabeti koruduğu gibi sindirimi kolaylaştırma, kolestrolü düşürmede yardımcı oluyor. Ayrıca sabah saatlerinde tükettiğinizde tüm gün enerjik olmanızı sağlıyor.

 

Argan Yağının Faydaları

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Yaşlıların Kullanabileceği 15 Cep Telefonu

Yaşlıların kullanabileceği cep telefonları hangileridir? Akıllı telefonların hızla yaygınlaştığı şu zamanlarda dedelerimiz ve ninelerimiz için …

Zeytinyağının Faydaları ve Zararları

Zeytinyağının Faydaları nelerdir ? Zeytinyağının hem sağlık hem de güzellik açısından oldukça çok faydası vardır. …

23 Kasım haftalık burç yorumları

23 Kasım haftalık burç yorumları. Gerçekte ne istediğimizin kanaatine varmamız gereken bir hafta deneyimleyeceğimizi söyleyen …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: