El Titremesinin Sebebi Nedir?

El Titremesinin Sebebi Nedir?

El titremesi sebebi çeşitli hastalıkların belirtileri arasında sayılmasına rağmen sağlıklı insanlarında çeşitli nedenlerle elleri titreyebilir. Stres, yorgunluk, aşırı kafein tüketimi gibi nedenlerde titremeyi ortaya çıkarabilmektedir.

Sağlıklı insanlarda belirli sebepler sonucu oluşan titreme kısa bir süre içinde normale döner. Titreme esnasında kaslar istemsiz olarak ritmik bir şekilde kasılıp gevşer. Herhangi bir hastalık belirtisi olmayan titremeler neden ortadan kalktıktan sonra etkisini kaybeder. Titremenin sebebi araştırılmalıdır. Nöroloji ama el titremesi basot bir sebepten de olabilir. Bu yüzden dahiliye de ilk etapta gitmeniz gerekebilir.

Parkinson gibi nörolojik bir hastalığın da belirtisi olabilir. Titremenin şiddeti, tipi ve dağılımının belirlenmesinin ardından olası hastalık için detaylı tahliller ve kontroller yapılır. Parkinsonun yanı sıra, bazı nörolojik hastalıklar, astım ve psikolojik tedavi ilaçları da titreme nedenleri arasında sayılabilir.

 

Corona virüsü nedir, nasıl bulaşır? Belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl?

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır? Hacettepeli araştırmacılar, 4 yonca yaprağı şeklindeki bu diyeti Türk …

Üzümlü Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Üzümlü Cilt Maskesi nasıl yapılır ? Üzümün yapısında yer alan zayıf asit, cilt üzerindeki ölü …

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: