Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir? Giysilerinize çok zarar veren güveler açık hava, güneş ve yıkamayla kolayca yok edilebilirler. Güveler genellikle yün, moher, angora gibi hayvan tüylerinden yapılmış giysi ve yiyecek kalıntısı, ter lekesi gibi yerlerde ürer.

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Kullanmadığınız giysilerinizi katlayıp kaldırmadan önce mutlaka temizleyin. Kirli veya giyilmiş bir giysiyi sakladığınızda uzun süre kullanmazsanız çöpe atılacak kıvama gelebilir. Güve yumurtalarını öldürmek için giysileri temiz havada, güneş ışığı altında asın. Kazakları ve diğer giysileri yıkarken son durulama suyuna birkaç damla sedir ve okaliptüs esansiyel yağı katıp 30 dakika bekleterek güvelere karşı koruyabilirsiniz.

 

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Bitkisel güve kovucu

Güve kovucu bitkiler arasında okaliptüs, lavanta ve naneyi sayabiliriz. Bir avuç kuru bitkiyi pamuklu bir mendilin tam ortasına yerleştirin, mendilin uçlarını kurdeleyle bağlayın. Bu bitki torbalarından bol bol kullanın.

Kokusu ne kadar keskin olursa güvelere karşı koruyucu etkisi o kadar güçlü olur. Giysi ve çarşaflarınızı güvelerden korumak için birkaç damla patchouli esansiyel yağı damlattığınız pamuklan dolap ve çekmecelerinize yerleştirin, Kokusu azalınca esansiyel yağı tazeleyin.

Güveleri sedir ile kovun

Sedir ağacı güveleri uzak tutmada çok etkilidir. Evcil hayvan mağazalarında bulacağınız sedir kabuklarıyla torbalar hazırlayabilir veya doğal güve kovucusu olarak kullanacağınız sedir ağacı parçalarını tercih edebilirsiniz. Sedir ağacı parçalarını birkaç ayda bir kumla ovabilir veya birkaç damla sedir esansiyel yağı damlatarak kokusunu tazeleyebilirsiniz.

 

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Zencefilli Tarçınlı Bisküvi Tarifi

Zencefilin gerek tadı gerek faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu besini bisküvide kullanmayı denediniz mi? Denemediyseniz Zencefilli …

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları. Bugün paraya ve maddi eşyalara aşırı bağımlılığınızı düşünmelisiniz. Değerli …

Öğretmen dizisi neden final yapıyor

Öğretmen dizisi neden final yapıyor? Yayınlandığı ilk bölümlerde reyting kıran konusu ve oyunculukları ile büyük …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: