Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir? Giysilerinize çok zarar veren güveler açık hava, güneş ve yıkamayla kolayca yok edilebilirler. Güveler genellikle yün, moher, angora gibi hayvan tüylerinden yapılmış giysi ve yiyecek kalıntısı, ter lekesi gibi yerlerde ürer.

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Kullanmadığınız giysilerinizi katlayıp kaldırmadan önce mutlaka temizleyin. Kirli veya giyilmiş bir giysiyi sakladığınızda uzun süre kullanmazsanız çöpe atılacak kıvama gelebilir. Güve yumurtalarını öldürmek için giysileri temiz havada, güneş ışığı altında asın. Kazakları ve diğer giysileri yıkarken son durulama suyuna birkaç damla sedir ve okaliptüs esansiyel yağı katıp 30 dakika bekleterek güvelere karşı koruyabilirsiniz.

 

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Elbiselerde Güvelenme Nasıl Önlenir

Bitkisel güve kovucu

Güve kovucu bitkiler arasında okaliptüs, lavanta ve naneyi sayabiliriz. Bir avuç kuru bitkiyi pamuklu bir mendilin tam ortasına yerleştirin, mendilin uçlarını kurdeleyle bağlayın. Bu bitki torbalarından bol bol kullanın.

Kokusu ne kadar keskin olursa güvelere karşı koruyucu etkisi o kadar güçlü olur. Giysi ve çarşaflarınızı güvelerden korumak için birkaç damla patchouli esansiyel yağı damlattığınız pamuklan dolap ve çekmecelerinize yerleştirin, Kokusu azalınca esansiyel yağı tazeleyin.

Güveleri sedir ile kovun

Sedir ağacı güveleri uzak tutmada çok etkilidir. Evcil hayvan mağazalarında bulacağınız sedir kabuklarıyla torbalar hazırlayabilir veya doğal güve kovucusu olarak kullanacağınız sedir ağacı parçalarını tercih edebilirsiniz. Sedir ağacı parçalarını birkaç ayda bir kumla ovabilir veya birkaç damla sedir esansiyel yağı damlatarak kokusunu tazeleyebilirsiniz.

 

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?


Hakkında Yalçın

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Keşkek Tarifi ve Gerekli Malzemeler

Keşkek Ege’nin Muğla yöresine has bir yemektir. Ana malzemeleri et ve buğday olan bu yemek, …

Tavuk Kaburga Tarifi ve Malzemeleri

Tavuk kaburga gerek misafirler için gerek aileniz için hazırlayabileceğiniz lezzetli ve doyduran bir yemek olarak …

30 Haziran Günlük Burç Yorumu

Ünlü Astrolog Demet Baltacı güzel yorumu ile 30 Haziran 2020’yi anlattı. Bakalım bugün bizi neler …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: