Eşek Sütü Sabunu Faydalı Mı?

Eşek Sütü Sabunu Faydalı Mı? Sıklıkla karşımıza çıkan bu sabunun faydaları nelerdir, nasıl kullanılmalıdır, her cilt türüne uygun mu?

Eşek sütü, bileşenleri bakımından anne sütüne en yakın süttür. Son zamanlarda eşek sütünü tercih edenler oldukça fazla. İçinde bol miktarda A, B, C ve E vitamini;  büyük ölçüde kalsiyum, magnezyum, çinko, fosfor, sodyum ve magnezyum taşımaktadır. Dolayısıyla eşek sütü çok yararlıdır.

Sabunlar doğal olarak yapılıp saklandığı sürece etkilerini yüksek oranda gösterirler. Her bireyin kendi cilt tipine uygun bir sabun kullanması gerekir. Alerji ve kaşıntısı olması durumunda mutlaka bir uzmana başvurması gerekir.

Doğru kullanıldığı takdirde yararını görebilirsiniz. Doğal sabunları kullanıp da tahriş, alerji ya da döküntü gibi problemleri yaşayanların sayısı oldukça azdır.

Eşek Sütü Sabunu Ne İçin Kullanılır?

  • Cilt lekeleri ve cilt kararmalarına iyi geliyor. Sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtarıyor. Kırışıklıkları gideriyor, cildi gençleştiriyor. Sedef ve egzamaya karşı eşek sütü sabunu oldukça etkili.
  • Gençleştirici etkisiyle cilde büyük faydalar sağlar, yaşlanma etkilerini geciktirir. Daha genç bir görünüm sağlayan eşek sütü sabunu, kırışıkları giderici ve cildi yenileyici özellikleriyle öne çıkar.
  • Nem oranını dengeler ve cildin daha sıkı, daha dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlar. Soğuk aylarda yıpranan ve kuruyan ciltler üzerinde olumlu etki gösterir.
  • Sedef hastalığı tedavisinde yardımcı bir etken olarak kullanılır. Egzama başta olmak üzere benzer pek çok deri sorununu daha hızlı tedavi olmasını sağlar.
  • Saçlar üzerinde etkilidir, kepek oluşumunu önler, saçların kendini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olur.

Eşek çiftliklerinde hem süt olarak, hem de sabun ya da krem olarak üretilen ürünler, internet siteleri aracılığıyla doğrudan bu çiftliklerden yada aktarlardan alınabilir. Ayrıca organik ürün satan dükkanlarda da eşek sütü ürünlerine ulaşmak mümkündür.

Rooibos Çayının Faydaları

Hakkında

Avatar

Buna da Göz Atın

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları Çuha çiçeği Çuha çiçeği bir süsü bitkisidir. Vücuttaki …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: