Eşek Sütü Sabunu Faydalı Mı?

Eşek Sütü Sabunu Faydalı Mı? Sıklıkla karşımıza çıkan bu sabunun faydaları nelerdir, nasıl kullanılmalıdır, her cilt türüne uygun mu?

Eşek sütü, bileşenleri bakımından anne sütüne en yakın süttür. Son zamanlarda eşek sütünü tercih edenler oldukça fazla. İçinde bol miktarda A, B, C ve E vitamini;  büyük ölçüde kalsiyum, magnezyum, çinko, fosfor, sodyum ve magnezyum taşımaktadır. Dolayısıyla eşek sütü çok yararlıdır.

Sabunlar doğal olarak yapılıp saklandığı sürece etkilerini yüksek oranda gösterirler. Her bireyin kendi cilt tipine uygun bir sabun kullanması gerekir. Alerji ve kaşıntısı olması durumunda mutlaka bir uzmana başvurması gerekir.

Doğru kullanıldığı takdirde yararını görebilirsiniz. Doğal sabunları kullanıp da tahriş, alerji ya da döküntü gibi problemleri yaşayanların sayısı oldukça azdır.

Eşek Sütü Sabunu Ne İçin Kullanılır?

  • Cilt lekeleri ve cilt kararmalarına iyi geliyor. Sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtarıyor. Kırışıklıkları gideriyor, cildi gençleştiriyor. Sedef ve egzamaya karşı eşek sütü sabunu oldukça etkili.
  • Gençleştirici etkisiyle cilde büyük faydalar sağlar, yaşlanma etkilerini geciktirir. Daha genç bir görünüm sağlayan eşek sütü sabunu, kırışıkları giderici ve cildi yenileyici özellikleriyle öne çıkar.
  • Nem oranını dengeler ve cildin daha sıkı, daha dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlar. Soğuk aylarda yıpranan ve kuruyan ciltler üzerinde olumlu etki gösterir.
  • Sedef hastalığı tedavisinde yardımcı bir etken olarak kullanılır. Egzama başta olmak üzere benzer pek çok deri sorununu daha hızlı tedavi olmasını sağlar.
  • Saçlar üzerinde etkilidir, kepek oluşumunu önler, saçların kendini yenilemesine ve onarmasına yardımcı olur.

Eşek çiftliklerinde hem süt olarak, hem de sabun ya da krem olarak üretilen ürünler, internet siteleri aracılığıyla doğrudan bu çiftliklerden yada aktarlardan alınabilir. Ayrıca organik ürün satan dükkanlarda da eşek sütü ürünlerine ulaşmak mümkündür.

Rooibos Çayının Faydaları


Hakkında

Avatar

Buna da Göz Atın

Wayfair için Trendyol’dan açıklama!

Wayfair skandalı tüm dünya gündemine oturmuş durumda. ABD’de Wayfair adlı e-ticaret sitesinde ürünler üzerinden çocuk …

Sevgilisine Şiddet Uyguladığı İleri Sürülen Ozan Güven İçin İstenen Ceza

Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı ileri sürülen Ozan Güven ‘e 3 yıl 8 aydan, 13,5 yıla …

Simge Sağın Güzelliği ile Hayran Bırakmaya Devam Ediyor

Yaz tatilini karavanda geçirmeyi tercih eden ünlü şarkıcı Simge Sağın sosyal medya hesabından paylaştığı pozlarında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: