Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Eski sevgiliyi unutmanın yolları neler? Aslında biten bir ilişki ardından üzülmek tabi ki normal… Peki bu sancılı evre nasıl geçecek?

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

 

İlişkiler gerek devam ederken gerekse de bittikten sonra insanları yıpratır. Bittikten sonra duygusal anlamda çöküntülere neden olur. Özellikle unutma evresinde duygular daha kabarık olduğu için en sancılı zamanlar bu evrede gerçekleşmektedir.

Peki, eski sevgiliyi unutmanın yolları neler?

1-) Eski sevgilinizi unutmak için onunla ilgili tüm hatıraları rafa kaldırmanız gerekmektedir. Onu size tekrar hatırlatacak olan her şeyden uzak durmanız ve kurtulmanız unutmanız için size çok yardımcı olacaktır.

2-) Sevgilinizle olan mesajları silmeniz de çok önemli bir husus. Eski mesajlar da tıpkı eşyalar gibi her gözünüze değdiğinde sizin kalbinizi acıtacaktır.

3-) Onunla beraberken yaptığınız her türlü davranışlarınızı terk etmeniz gerekmektedir. Bütün bu davranışlar sizlerde belki alışkanlık haline geldi ama bu da unutmak istemenize büyük engel olmaktadır.

4-) Kendinize yeni uğraşlar edinin ve kafanızın aynı şeyleri düşünmesine engel olun. Mesela arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirin. Yeni şeyler keşfetmeyi deneyin. Başka şeylerle uğraşmak kafanızın dağılmasını sağlayacak ve sürekli aynı kişiyi düşünmekten alıkoyacaktır sizi.

Yeni bir ilişkiye kendinizi hazırlayın. Mutluluğu ve sevgiyi başka bir kişide bulabileceğinize inanın ve bu doğrultuda yeni bir aşka kapılarınızı kapatmayın.

Bütün bunları yaparak kendi canınızı, kalbinizi acıtmadan daha olumlu ve pozitif bir hayat yaşayabilirsiniz. Unutmayın her sonun yeni bir başlangıcı vardır.

Sevgili İle Yapılacak Aktiviteler

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Peynirli Sufle Tarifi

İster sabah kahvaltısında ister akşam yemeğinde veya çay saatinde tüketeceğiniz bir aperatif arıyor olun; peynirli …

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır? Hacettepeli araştırmacılar, 4 yonca yaprağı şeklindeki bu diyeti Türk …

Üzümlü Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Üzümlü Cilt Maskesi nasıl yapılır ? Üzümün yapısında yer alan zayıf asit, cilt üzerindeki ölü …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: