Evde Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır? Evde hem eğlenmek için hem de kuaföre gitmeden güzelleşmek için saçımızın rengini tek başımıza kolayca açabiliriz. Kimyasal ürünlerin saçlarımızı ne kadar yıprattığını biliyoruz bu sebeple saçımızın rengini bir iki ton açmak için doğal yöntemleri tercih edebiliriz. Bu doğal ürünlerle sanki güneşten açılmışçasına ışıltılı saçlara sahip olmamız an meselesi!

Eğer saçlarınızın daha fazla açılmasını istiyorsanız aşağıda yazan yöntemleri birden fazla kez uygulayabilirsiniz. Saçınız koyu ise rengi daha zor açılacaktır ve daha az fark edilecektir. Aşağıdaki yöntemlerde güneşin altında durmak yerine kurutma makinesi ile kurutmayı da deneyebilirsiniz ancak güneş daha etkili olacaktır.

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır

 

  1. Bira ile Saç Rengi Açmak: Saçımıza birayı döktükten sonra güneşin altında vakit geçirerek saçımızın açıldığına şahit olabiliriz, 1 saat kadar bekledikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz.
  2. Limon Suyu ile Saç Rengi Açmak: Limon suyu ve su karışımını saçımızın istediğimiz kısımlarına sürerek güneşin altında vakit geçirin sonra da durulayın.
  3. Papatya Suyu ile Saç Rengi Açmak: Suyun içine papatyaları koyup 10-15 dakika boyunca kaynatın. Papatyaları sudan ayırın ve suyun ılımasını bekleyin. Sonrasında papatya suyunu saçınızın rengini açmak isteğiniz bölgelerine sürün ve güneşin altında bekleyin.
  4. Oksijenli Su ile Saç Rengi Açmak: Diğer yöntemlere göre daha hızlı ve etkili sonuç veren bir yöntemdir ancak saçınızı biraz da olsa yıpratabilir. Oksijenli suyu saçınızın rengini açmak istediğiniz bölgelerine sürün ve güneşin altında bekleyin. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçınızı nemlendirmenizde fayda var.

 

Çillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

 

 


Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ve Öneriler

Kadınların makyaj malzemelerinin vazgeçilmezi olan fondöten yüzde kusursuz bir görünüm sağlar. Genelde sıvı fondötenler kullanılmaktadır. …

Birce Akalay ‘dan Tatil Keyfi

Birce Akalay, Balet Can Tunalı ile ilişkisini bitirdikten sonra Fasih Saylan ile birliktelik yaşamaya başladı. …

Müge Anlı’da aranan Levent Karaduman bulundu mu?

Levent Karaduman ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Denizli’nin Merkezefedi ilçesi Servergazi Mahallesi’nde …

Bir Yorum

  1. Avatar

    Merhabalar,

    Saçlarımın rengini ben seneler önce papatya suyuyla açmıştım. Bu yöntem hem çok doğal hem de saçımın rengini birkaç ton değiştirmişti. Saçın rengini yıpratmadan açmak için papatya suyu bence şahane bir yöntem. Evde kolaylıkla saçınızın rengini papatya suyuyla açabilirsiniz. 💛

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: