Eviniz İçin Aydınlatma Seçme Tüyoları

Bugünkü yazımızda eviniz için aydınlatma seçme dikkat etmeniz gereken her şeyi anlatıyoruz. Aydınlatma, elektriğin en fazla kullanım alanı bulduğu dekorasyon konularından birisidir.

Günümüze bakacak olursak aydınlatma konusunda da artık birçok yenilik yapılıyor, tasarımcılar birbirinden ilgi çekici aydınlatma stilleri ile hepimizi etkilemeyi başarıyor.

Evinizin daha hoş görünmesi için doğru aydınlatma yöntemini kullanmak fazlası ile önemlidir. Doğru bir şekilde ışıklandırılmış olan bir alanda her şey yerli yerinde ve kusursuz görünecektir. Örneğin gün ışığı özelliği ile donatılmış olan aydınlatma seçeneklerine bir şans verebilirsiniz, ne dersiniz?

Aydınlatma Seçme Tüyoları

Dinlendirici Işıklar

Yatak odanızda daha loş ve yumuşak türde aydınlatma seçeneklerine odaklanmalısınız. Beyaz bir ışık sizi rahatsız edebilir ve dinlenmenizi engelleyebilir. Loş ve yumuşak tondaki ışıklar ise her zaman daha dinlendirici seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Abajurlar ile de bu dinlendirici ortamı desteklemeniz mümkündür.

Mutfağa geldi sıra. Mutfakta her zaman yemek hazırlanan bölümde daha fazla ışık olmalıdır. Fakat yemek yenilen kısım için daha yumuşak tondaki aydınlatmalar en doğru tercih olacaktır. Salonunuzda da sizi yormayacak ışıklar kullanmalısınız, aksi takdirde yanlış aydınlatma seçimi sonucunda gözleriniz fazlası ile yorulmaya başlayacaktır.

Eviniz İçin Aydınlatma Seçme Tüyoları

Aydınlatma Seçme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortamın enerjisini belirleyen ve atmosferine katkıda bulunan en önemli ögelerden biri aydınlatma yöntemi olmaktadır. Bu yüzden doğru aydınlatma yöntemi seçimi her açıdan çok önemlidir. Fakat aydınlatma araçları seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en mühim olanlardan biri de duvar rengi ve eşyalara uygun bir aydınlatma aracı seçmektir.

Klişe bir görünüme sahip olan bir alanı bile estetik bir aydınlatma yöntemi ile kusursuz bir alana dönüştürmeniz mümkün olmaktadır. Ayaklı lambalardan, abajurlardan, tavana sabitlenebilen lambalardan, avizelerden kısacası birçok aydınlatma türünden evinizin her yerinde yararlanabilirsiniz.

 

En Uygun Fiyatlı Köşe Takımları

 

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Sevdiğini Söylemeden Önce Yapılması Gerekenler

‘Seni seviyorum’ cümlesinden önce emin olunması ve  sevdiğini söylemeden önce yapılması gerekenler vardır. Gelin birlikte …

Minestrone Çorbası Tarifi

MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyunu kazananı belirleyen yemeklerden biri İtalya’ya özgü bir çorba olan Minestrone Çorbası …

28 Ekim Çarşamba günlük burç yorumları

28 Ekim Çarşamba günlük burç yorumları. Yeteneklerinize olan geçici bir inanç eksikliği, bir projeye başlamakta …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: