Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ve Öneriler

Kadınların makyaj malzemelerinin vazgeçilmezi olan fondöten yüzde kusursuz bir görünüm sağlar. Genelde sıvı fondötenler kullanılmaktadır. Bazı dikkatsiz durumlarda fondöten kıyafetlere bulaşır. Fondöten lekesi nasıl çıkar bakalım. 

Fondöten lekesinde en önemli olan dökülen kumaştır. Dökülen kumaşın cinsine göre yöntemler uygulandığında fondöten lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bazı kumaşlar yıkanamaz, bunlar; şifon, yünlü ve ipek kumaşlar olabilir. Bu kumaşlara kuru temizleme spreyinden biraz uygulanarak bir fırça yardımıyla da leke dağılmamasına özen göstererek hafif bir şekilde fırçalanmalıdır.

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar ve Öneriler

İlk uygulamada leke geçmeyebilir bunun için bu işlemi 4 – 5 defa uygulayabilirsiniz. Leke geçtikten sonra kumaşın lekeli olan bölümü yıkanır ve kurumaya bırakılır. Yıkanabilen kumaşlar da lekeden kurtulmak için yumuşak bir fırçaya beyaz sirke damlatarak leke dağılmayacak bir şekilde hafifçe fırçalayın.

Sonra bir miktar su ile lekeli olan bölgeyi durulayın. Leke geçmediği sürece işlem tekrarlanabilir ve kıyafet çamaşır makinesinde uygun sıcaklıkta yıkanabilir. Eğer sirke uygulamak istemiyorsanız tıraş losyonunu köpürterek lekeli olan bölgeye uygulayarak lekeden kurtulabilirsiniz. İçerisine hafif alkol de karıştırarak leke elbiseden daha kolay bir şekilde çıkabilir.

Daha sonra kıyafet çamaşır makinesinde yıkanabilir ve lekeden tamamen kurtulabilirsiniz. Deri ve süet olan kumaşlar da bir bez yardımı ile fondöten lekesi çıkabilir. Bunun ile birlikte kıyafetinizin dinlenmesi için bekletiniz direkt olarak dolaba koymamalı veya üstünüze giymemenizde fayda var, bu kıyafetinizin de ömrünü uzatacaktır.

 

En İyi 10 Fondöten Önerisi

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

helnnn

Helin Avşar ‘dan Cesur Paylaşım

Helin Avşar gündelim yaşamından kareler paylaşırken son paylaşımı ise ablası Hülya Avşar’ın çektiği cesur bir …

hadise 3

Hadise ve Kaan Yıldırım ilk defa aynı fotoğrafta

Hadise ve Kaan Yıldırım birlikteliği bilinen bir haberdi ancak ikili hiç ilişkileri hakkında açıklama yapmamış …

hilal Altınbilek 1

Hilal Altınbilek için yeni aşk dedikodusu

Hilal Altınbilek ‘in daha önce Kerem Alışık ile aşk yaşadığı iddia edilmişti, şimdi ise adı  …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: