Fondöten Nasıl Sürülür İnce İpuçları

Makyaj yaparken kusursuz görünmenin ilk adımı doğru fondöten kullanımı. Fondöten nasıl sürülür sizler için dilimiz döndüğünce anlattık.

Her zaman için kadınlar kesinlikle ve kesinlikle kusursuz görünmek ister. Evet, pek tabi ki de bu modern kadınların en doğal hakkı. Bunun için de bazı kozmetik ürünlerden yardım almaktadırlar. Bunlardan en önemlisi de fondöten. Fondöten ciltte oluşan pürüzleri, noktaları, lekeleri vb. bayanların istemediği çizgileri kapatmak için kesinlikle şart bir makyaj malzemesidir.

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten kullanılırken kesinlikle ve kesinlikle cilt tonuna uygun bir fondöten tercih edilmelidir. Bunun için de ışığın her açıdan geldiği bir noktaya geçip tenimizde kontrol etmeliyiz. Daha sonra için ise fondöteni ten rengimize uygun tonlarda seçtikten sonra, makyaj yapmaya başlamadan önce cildimizi mutlaka nemlendirici krem yardımı ile nemlendirmeliyiz. İyi nemlenmiş olan cildimiz de fondöten daha pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır.

Daha sonra ise fondöteni yatay hareketler ile yüzümüze iyice sürmeliyiz. Bunun için fondöten fırçalarından ya da fondöten süngerinden yararlanabiliriz. Özellikle burun ve çevresine sürerken daha özenli olmalıyız burun yanlarında potluklar oluşabilir ve bu da maske görünümü yansıtabilir.

Ayrıca bayanlar dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise boyun kısmınıza ve dekolte kısmınıza da eğer kullanacağız kıyafet dekolteliyse oraya da fondöten sürmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı geçtikten sonra diğer makyaj malzemeleriniz ile devam edebilirsiniz.

Zeytinyağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır? Vizyon panosunu anlamak ve etkili bir şekilde kullanabilmek için …

Evde Kolayca Hazırlanabilecek Saç Bakım Maskeleri

Evde hazırlayabileceğiniz ve doğal yöntemlerle saçlarınızı bakımını sağlayabileceğiniz 4 farklı maskeyi sizler için derledik, hepsi …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: