Fondöten Nasıl Temizlenir

Fondöten Nasıl Temizlenir ? Yağlı bir cilde sahip olan kadınlar nemlendiricisi fazla olan bir fondöten seçerse cildinin daha fazla yağlanmasına neden olur ve ciltte akne ve sivilce oluşması başlar.

Kuru bir cilde sahip olan kadınlar ise su bazlı fondöten seçerse ciltleri kuru olduğu için fondöten ciltte kalıp gibi pürüzsüz bir şekilde görünüm sağlar bu yüzden kuru cilde sahip olan kadınlar nemlendirici içeren fondöten seçmelidirler.

Fondöten nasıl temizlenir

Fondöten Nasıl Temizlenir

Cildinizin yapısına uygun olan fondöteni seçtikten sonra fondöten seçimi kadar önemli olan fondöteni temizlemek için makyaj temizleme suyuna veya jeline ihtiyacınız var. Makyaj temizleme ürünleri de fondöten gibi ciltten cilde farklılık göstermektedir.

Temizleme ürününün yanında bir pamuk veya makyaj temizleme pedi kullanmanız gerekmektedir. Fondöteninizi sildikten sonra temizlendiğine emin olmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda makyaj temizleme ürünleri yeterli olmamaktadır, fondöteni sildikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın ve bir tonik ile yüzünüzü güzel bir şekilde temizleyin.

Yüz yıkandıktan sonra sürülen tonik gözeneklerin açılmasını sağlar ve cildin hava almasına yardımcı olur. Ardından cilt nemlendiriciye ihtiyaç duyacaktır. Bunun için cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.

Başka bir temizleme ise fondöten sürmeden önce yüzünüze bir makyaj bazı sürmeniz size faydalı olacaktır. Makyaj bazı makyajın yüzde daha uzun süre etkili olmasını ve cildi fondötenden biraz olsun koruyacaktır.

 

En İyi 10 Fondöten Önerisi

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Zencefilli Tarçınlı Bisküvi Tarifi

Zencefilin gerek tadı gerek faydalarını saymakla bitiremeyiz. Bu besini bisküvide kullanmayı denediniz mi? Denemediyseniz Zencefilli …

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları

10 Kasım Salı Günlük Burç Yorumları. Bugün paraya ve maddi eşyalara aşırı bağımlılığınızı düşünmelisiniz. Değerli …

Öğretmen dizisi neden final yapıyor

Öğretmen dizisi neden final yapıyor? Yayınlandığı ilk bölümlerde reyting kıran konusu ve oyunculukları ile büyük …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: