Geleceğin Bilim İnsan Elanur Akıncı

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması dünya birinciliğini 10 yaşındaki Türk kızımız Elanır Akıncı kazandı. Sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri oldu.

İzmir’deKemalpaşa Merkez Atatürk İlkokulu ve Bornova Şehit Fatih Satır Bilim Sanat Merkezinde okuyan 10 yaşındaki Elanur Akıncı kazandığı şampiyonlukla göğsümüzü kabarttı. 7 bin 328 kişinin katılım sağladığı Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasınde birinciliği kazanan kişi oldu. Aslında Elanur Akıncı’nın başarısı sadece bu değil. Yurt içinde de birçok matematik başarısı olan Elanur matematik hayranı. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Elanur’u makamında kabul ederek hediyeler verdi.

Elanur Akıncı duygularını şu şekilde paylaştı; “Bu başarıdan ötürü çok sevinçliyim. Desteklerinden ötürü öğretmenim Gülsüm Ceylan’a ve aileme teşekkür ediyorum. İleride bilim insanı olmayı hedefliyorum. İngilizce’nin yanı sıra Fransızca da çalışıyorum. Günlüğümü de kendi tasarladığım simgelerle oluşturdum.” diye konuştu.

Palu Ailesi için Mahkeme Karar Verdi

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Baştan Çıkarıcı Kadın Parfümleri

Tercih sebebi her ne olursa olsun cevabı her zaman merak edilen sorulardan biri baştan çıkarıcı …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: