Gırtlak Kanseri Tedavisi ve Korunma Yolları

Gırtlak Kanseri Tedavisi ve Korunma Yolları nelerdir ? Muayene esnasında doktor ilk olarak eliyle muayene etmektedir. Bir diğer muayene yöntemi ise laringoskopidir. Bu yöntem ile ağızdan kamera sokularak, hastanın gırtlak kanseri olup olmadığı teşhis edilebilir.

Gırtlak Kanserinden Korunma Yöntemleri

Sigara tüketen kişilerde, gırtlak kanseri olma oranı daha fazladır. Sigara içmemek gırtlak kanseri olma olasılığını ciddi anlamda düşürür. Alkol ise bir diğer gırtlak kanseri sebebidir. Gırtlak kanseri olmak istemeyen kişi, alkolü de hayatından çıkarmalıdır. Her gün düzenli olarak egzersiz yapan kişiler, yalnızca gırtlak kanserinden değil, birçok hastalıktan korunmaktadır. Egzersiz yapmak gırtlak kanseri riskini düşürmektedir. Sağlıklı beslenmek ve her gün 2,5 litre su içmek, yağlı ve kızarmış gıdalardan uzak durmak gırtlak kanserine yakalanma riskini azaltır. Çok fazla tuz tüketmemek, salam, sucuk, sosis gibi işlenmiş etlerden de uzak durmak kanser riskini azaltır. Stres, gırtlak kanserini tetikleyen bir diğer unsurdur. Stres yalnızca gırtlak kanseri değil, birçok kanser hastalığına da davetiye çıkarmaktadır.

Gırtlak Kanseri Tedavisi ve Korunma Yolları
Gırtlak Kanseri Tedavisi ve Korunma Yolları

Gırtlak Kanserini Önlemek İçin Tüketilecek Gıdalar

Bol miktarda sebze, meyve tüketmek, alkol kullanımını azaltmak veya kullanmamak, bakliyat ve tam tahıllı gıdalar tüketmek, yeşil çay tüketmek, balık tüketmek, sağlık açısından faydalı olan ve kanserli hücreleri yok eden soğan, sarımsak tüketmek, düzenli fiziksel aktivite yapmak sizi gırtlak kanserinden koruyacak bazı yöntemlerdir.

 

Manik Depresif Nedir ve Belirtileri


Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Srebrenitsa Katliamı

Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)’nda Sırp Cumhuriyeti …

Burcu Özberk Tatilin Tadını Çıkarıyor

Afili Aşk dizisindeki başarılı performansı ile Altın Kelebek’te ödül kazanan Burcu Özberk tatilini Bodrum’da sürdüren …

Tuğba Özay Eskisi Gibi!

Bir zamanlar podyumlarda adından söz ettiren Tuğba Özay o zamanlarki güzelliğini koruduğunu bir kere daha …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: