Gliserin Nereden Satın Alınır?

Gliserin nereden satın alınır sorusuna cevap vermeden önce tam olarak ne olduğunu anlatalım. Gliserin sıvı halde bulunan rengi ve kokusu olmayan trihidroksi denilen bir çeşit organik alkoldür.

Tatlımsıdır ve zehirleme özelliği yoktur. Hayvansal ve bitkisel yağlardan elde edilir. Kimyada C3H8O3 sembolü ile gösterilir.

Gliserin Ne Amaçla Kullanılır?

Gliserin tıp alanında diyabet hastalığında, deri için krem olarak ve kabızlıkta kullanılmaktadır.

Kozmetikte kullanılan ve cilt için faydalı olan gliserin çatlayan dudak ve ellerinize uygulayarak çok iyi bir şekilde nemli tutabilirsiniz. Renk tonunuzu eşitlemek istiyorsanız hafifçe yüzünüze sürüp bir süre sonra su ile yıkayabilirsiniz.

Ayrıca yumuşatma özelliğinden dolayı ayaklarınızı her zaman yumuşak ve nemli tutabilirsiniz. Ayaklarınızı ılık su içinde bir süre beklettikten sonra doğal bir sabunla ovarak yıkayın ve topuklarınızı topuk taşı ile sert deri gidene kadar sürtün daha sonra gliserin sürerek kurumasını bekleyin son olarak çorap giyin. Bu işlemi 30 gün boyunca yatmadan önce yapabilirsiniz.

Gliserin Nereden Satın Alınır

Ayrıca egzama gibi deri rahatsızlıklarınız varsa yarımşar bardak gliserin ve suyu karıştırıp bir pamuk yardımıyla derinizin üzerine uygulayın 15 – 20 dakika bekleyip yıkayın bu uygulamaya etkisini görene kadar devam edin.

Gliserin aynı zamanda saç ve tırnakların daha parlak daha güçlü görünmesinde yardımcı olur.

Ağız içi yaralarda bakterilerin giderilmesinde antiseptik özelliğe sahip gliserin kullanılabilir. Bunun için yapılması gereken iki yemek kaşığı gliserini yarım bardak su ile karıştırıp gargara yaptıktan sonra tükürün, yarım saat hiç bir şey yemeden bekleyin son olarak ağzınızı yıkayın.

Kimyasal makyaj ürünleri uzun vadede cildinize zarar verebileceğinden gliserini doğal makyaj altı ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken bir miktar gül suyuna bir iki damla gliserin ve iki çay kaşığı limon suyu karıştırıp sprey şişe içerisine koyarak yüzünüze bir kaç kez fıs fıs yapabilirsiniz.

Gliserin Nereden Satın Alınır?

Gliserin nereden satın alınır sorusunun cevabı ise online alışveriş sitelerinden ya da eczanelerden bulabilirsiniz. 100 miligram gliserin 7 – 8 TL iken 1 litre gliserin 24 – 25 TL civarındadır. ( 2019 fiyatı).

Gliserin Zararları Nelerdir?

-Gliserinin yoğun kullanılması deride gözeneklerin tıkanmasına sebep olabileceğinden sıklıkla su ile

yıkamalısınız.

-Güneşe çıkarken dikkatli kullanılmasında fayda vardır.

-Alerjik ve hassas bir cildiniz varsa gliserini su ile hafifleterek az miktarda uygulayabilirsiniz.

 

Tırnak Sağlığı ve Hastalıkla Olan İlişkileri

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Stres Yapan İnsanlar Neden Kilo Verir?

Stres ve kilo kaybı.. Günümüzün en sıkıntılı ruh hallerinden birisi olan stres sağlığımızı nasıl etkiler? …

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır? Hacettepeli araştırmacılar, 4 yonca yaprağı şeklindeki bu diyeti Türk …

Üzümlü Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Üzümlü Cilt Maskesi nasıl yapılır ? Üzümün yapısında yer alan zayıf asit, cilt üzerindeki ölü …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: