Göz Şekillerine Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Göz Şekillerine Göre Eyeliner Sürme Teknikleri! Badem, uzak, yakın, düşük, yuvarlak ya da çekik gözlü kişilerin eyeliner sürme teknikleri farklıdır.

Eyeliner sürme tekniği göz yapısına göre değişiklik gösterir. Kadınlar makyajın olmazsa olmazlarından biri olan eyelineri tek yöntemle sürmeye çalışıyor bu da makyajı bozuyor. Bakış düşüyor ve yüze başka ifadeler katıyor. Eyelinerı yeni sürmeye başlayanların yaptığı bir hatada kalın uçlu olanları tercih etmeleridir. Oysa bu eyeliner çekerken zorlaştırır ve dağıtır. Bunu önlemek için kalem tipi ve ince uçlu eyeliner sürmeye daha elverişlidir. Nerdeyse sıfır hata verir. Eyeliner sürülürken küçük çizgilerle başlamak gerekir. Eğer küçük çizgiler zor geliyorsa başlangıç ve bitiş arası minik minik noktalar konabilir. Daha sonra bu noktalar birleştirilir ve sağlıklı sonuç elde edilir. Hata olduğu yerde ıslak kulak çöpü ile müdahale edilebilir. Tek seferde sürmeye çalışmak çizgiyi bozar.

Eyeliner Sürme Teknikleri

ÇEKİK GÖZLER İÇİN EYELİNER SÜRME: Üst kapağın tamamına eyeliner sürülür. Altta uçtan başlayarak orta kısma kadar uygulanır. Üst ve alt bölgede de gözler çekik olduğu için kuyruk yapılmaz.

YAKIN GÖZLER İÇİN EYELİNER SÜRME: Gözleri birbirinden ayrı göstermek için orta kısımdan başlayarak uca doğru sürülmelidir. Gözaltında ise üçte birlik kısmına sürülmelidir. Kuyruk çok yukarı çıkmadan belirginleştirilmelidir.

DÜŞÜK GÖZLER İÇİN EYELİNER SÜRME: Gözü yukarı kaldırmak için kuyruklu sürülmelidir. Üst göz kapağına ortaya kadar sürülürken alt göz kapağına sürülmez.

YUVARLAK GÖZLER İÇİN EYELİNER SÜRME: Gözün şeklini yumuşatmak için uç kısma mutlaka kuyruk sürülmelidir. Gözün alt tarafına sürülen eyeliner iç kısma gelene kadar sürülür.

UZAK GÖZLER İÇİN EYELİNER SÜRME: Üst kapak kuyruk çekmeden belirginleştirilir. Uç kısma sürülen eyeliner daha kalın sürülür. Alt kısım boş bırakılır. Böylece gözlerdeki orantısızlık kapatılmış olur.

Kadınlarda Batık Sorunu! Batık Nasıl Geçer?

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Uzun İlişki Sırları

İnsanlar için uzun ömürlü bir ilişki hayattaki en güzel şeylerin başındadır. Peki uzun ilişki sırları …

Saç Tipine Göre Nasıl Saç Kurutulur

Saçlar kadının güzelliğini tamamlayan en önemli unsurdur. Her saç tipine göre nasıl saç kurutulur gelin …

Kadınların Gebelikte Psikolojik Durumları Nasıl Olur?

Kadınların gebelikte psikolojik durumları nasıl olur? Sevgili anne adayları, dünyanın en mükemmel en doğa harikası …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: