Güllerin Anlamları

Hangi renkteki gül hangi anlama geldiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz, öyleki daha sonra istemeden pot kırmış olmayın. İşte güllerin anlamları…

Mavi Gülün Anlamı

Kırmızı gülden başlamayacağız, çünkü benim en sevdiğim gül Mavi Gül’dür. Nedeni ise eşsizliği tanımlar. Tek olduğunu eşsiz olduğunu anlatırsınız. Mavi Gül alacağınız kişiye dikkat etmenizi tavsiye ederim. Vazgeçmeyeceğinizi düşündüğünüz birine almalısınız. Aldığınız anda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

 

Kırmızı Gülün Anlamı

Seni Seviyorum anlamına gelen Gül içinde Aşk, Cesaret, Tutkuyu barındırıyor. Kırmızı Gülde olduğu gibi kırmızı rengide kan renginden de geleceği gibi birşeyin ilerisi, tutkuyu birşeyler uğruna bedelin ödenmesi anlamına geliyor. Aslında sevginin tanımı olarak da görebiliriz. Birini seviyorsanız bildikleriniz doğru ; kırmızı güller yeterli olacaktır.

 

Beyaz Gülün Anlamı

Saflığı, temizliği ve merhameti anlatır. Sadakati ve saflığı mükemmel bir şekilde görsele tanımlayan beyaz güller medeniyetlerin de süslemede tercih ettiği gül rengi olmuştur.

 

 

 

Pembe Gülün Anlamı

Pembenin hangi anlam taşıdıığını söylemek renk tonuna göre değişecektir. Solgundan en canlı olana kadar. Solgun pembe incelik anlamını taşıyor. Nezaket ve neşe anlamını da taşıyor. Açık pembeden normal pembeye kadar olan güller ise sempati ve imremeyi anlatır.

 

Koyu Pembe Gülün Anlamı

Koyu pembe nezaket, hayranlığı anlatıyor. Pembe rengi genel olarak tebrik anlamını da taşıyor. Mezuniyet ve yeni bir işe girildiğinde de gönderilebilir. Ama not önemli çünkü  romantizmi de anlatıyor. Karşı cinse gönderiyor iseniz niyetinizin ne olduğunu not ile belirtmenizde fayda var. Yanlış anlaşılmalara yol açabilir.Laser ve Diplomat gibi koyu pembe güller ise mutluluk anlamını taşıyor.

 

Sarı Gülün Anlamı

Sarı Gülü arkadaşınıza veya sevgilinize aldığınızda farklı anlamlar taşıyacaktır. Arkadaşınıza gösterdiğinizde ona verdiğiniz değeri gösterirsiniz. Arkadaşlığın en güzel rengidir. Sevgiliye aldığınızda ise özür dileme ve yeni bir başlangıç anlamını taşır. Yani bir öküzlük yaptı iseniz Sarı Gül almanızda fayda var.

 

 

Mor Gülün Anlamı

Mor gül için özel bir anlam yok aslında ama görüntüsü ve hissiyatı açısından onu özel hissetirmek isterseniz Mor Gül alabilirsiniz.

 

 

Yeşil Gülün Anlamı

Nadir bulunan ve pek tercih edilmemesinin rengi aslında bir anlam yüklenmemiş olması, tabi kendi aranızda ona bir anlam yüklemedi iseniz. Yeşil günü herhangi bir zamanda karşınızdakini sevdindirmek ve değişiklik için tercih edebilirsiniz.

 

 

Siyah Gülün Anlamı

Güllerin anlamları sadece iyiye yorunmaz. Siyah gülü anlamına göre tercih etmek zorunda iseniz kötü bir durum yaşandı demektir. Genel olarak ölüm ve yas için tercih ediliyor. Öyleki ayrılığı ilişkinin bittiği anlamını da taşıyor.

 

 

Turuncu Gül’ün Anlamı

Sevgiliye alabileceğiniz en güzel renklerden biri şüphesiz turuncu renkteki güllerdir. İçinde barındırdığı heyecan ve tutku anlamıyorla ilişkinizin canlılığını gidişatını enerjisini hissettirebilirsiniz. İlgi çekici ve cezbedici renklerden olan turuncu rengi güle de anlamını yansıtıyor.

 

 

 

Bordo Gülün Anlamı

Kırmızıya çalan görüntüsüyle Bordo gül yine aşkın anlamını güçlendiriyor. Karşınızdaki kişiye duyduğunuz aşkın ebediyede kadar süreceğini anlatır. Karşınızdaki kişiye duyacağınız kelimeler kifayetsiz kalıyorsa bordo gülü tercih edebilirsiniz. Sevginizi anlatacak en iyi jestlerden biri olacaktır.

 

Şifalı Bitkiler Ve Faydaları

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Online eğitim için ebeveynalere 15 öneri

2020-2021 eğitim-öğretim hayatı başladı. COVID-19 nedeniyle milyonlarca çocuk ve gencin eğitim öğretim yaşamı bir süre …

Hamilelikte Yolculuk Nasıl Olmalı?

İnsanlar gebe olduğu dönemlerde de yolculuk yapmak zorunda kalabilirler. Ancak bir gebe için en uygun …

Uyku Problemi Yaşamamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

İş, okul, günün stresi derken iyi bir uyku hepimizin hayali olmaya başlıyor. Uyku problemi yaşıyorsak …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: