Güne Erken Başlamak

Güne erken başlamak nasıl olur? Günün belki de en verimli saatlerini uyuyarak kaçırdığınızı hiç düşündünüz mü ya da birkaç saat önce uyanmanın size ne kadar faydası olacağını? Şu an bu sözler bir kulağınızdan girip diğerinden çıkıyor olabilir, ben erken uyanamıyorum diyor olabilirsiniz. Ama bir kez erken uyanma alışkanlığını kazandığınızda ne kadar faydası olacağını göreceksiniz ve daha önce yapmadığınız için pişman olacaksınız.

Birbirinden farklı başarılı iş adamı da güne her zaman erken başlamıştır. Bu sayede güne daha zinde başlıyorlar ve günün en verimli saatleri olan erken saatlerde işlerinin birazını bitirmiş oluyorlar, hem de kimse tarafından rahatsız edilmeden. Herkes uykudayken siz çoktan yapılacaklar listenizdeki bir maddenin üzerini karalamış olacaksınız. Bir hedefiniz, bir idealiniz veya kaliteli bir yaşam amacınız varsa erken kalkmak size göre…

Güne Erken Başlamak
 Güne Erken Başlamak

  Nasıl Erken Kalkarım?

Erken kalkmak birçoğumuz için problem olabiliyor. Burada engellemek istediğimiz şey alarmı durdurup tekrardan uykuya dönmek durumu. Öncelikle uyumadan önce yemek yemeyin, kafein içeren içecekler tüketmeyin. Ufak tefek oturduğunuz yerde veya uzandığınız yerde egzersiz hareketleri yapın. Endişelenmeyin, sadece 1 dakika kadar yapmanız yeterli. Odanızdaki havanın güzel yani temiz olması oldukça önemli. Özellikle sigara kokusu olmamasına dikkat edin. Bu her zaman daha yorgun hissettirir.

Sabah bir planımız varsa geceden hazırlığımızı tam olarak yapmamız lazım. Uyanacağımız odayı düzenli bir şekilde bırakmalıyız ve yapılacak işleri masamızın üzerinde hazır tutmalıyız ki sabah hemen gidip oturmak konusunda güçlük çekmeyelim. Sabah için ise telefonumuzu yatağımızdan uzak bir yere koymalıyız ki alarm çalınca yataktan kalkmak ve yürümek durumunda kalalım.

İlk uyandığımız anda yüzümüzü yıkayalım ve kocaman bir bardak su içelim, bunlar bize uyanık hissettirecektir. Güzel bir müzik açıp uyanık kalma haline kendimizi alıştırabiliriz. Sonrasında kendinize bir motivasyon kaynağı belirleyip işlerinizi halletmeye başlayabilirsiniz. Motivasyon kaynağınız bir kupa kahve, güzel bir kahvaltı ya da bir çikolata bile olabilir. Sabahın en verimli saatlerinde kendinize ayırdığınız bu vakitte normalde hep ertelediğiniz şeyleri de yapmaya fırsat bulabilirsiniz; yoga yapmak, meditasyon yapmak, egzersiz yapmak, kitap okumak…

 

Vizyon Panosu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

 


Hakkında Nehir Kozan

Nehir Kozan
𝑮𝒆𝒛𝒎𝒆𝒌 , 𝒚𝒆𝒏𝒊 𝒚𝒆𝒓𝒍𝒆𝒓 𝒈𝒐̈𝒓𝒎𝒆𝒌 𝒅𝒆𝒏𝒊𝒍𝒅𝒊 𝒎𝒊 𝒂𝒌𝒂𝒏 𝒔𝒖𝒍𝒂𝒓 𝒅𝒖𝒓𝒖𝒓. 𝑩𝒊𝒓 𝒅𝒆 𝒎𝒖̈𝒛𝒊𝒌 ...

Buna da Göz Atın

Merve Boluğur ’un Bikinili Pozları Hayran Bıraktı

 Ünlü oyuncu Merve Boluğur uzun süredir ekranlarda uzak bir yaşam sürüyor. Geniş bir hayran kitlesine …

Pelin Karahan ‘ın Bikinili Pozları

Ailesiyle birlikte Bodrum’da tatil yapan güzel oyuncu Pelin Karahan sosyal medya hesabından paylaşım yaptığı bikinili …

Nez 5.kez Nikah Masasına

Şarkıcı 41 yaşındaki Nez 5.kez nikah masasına oturmaya hazırlanıyor. Ünlü şarkıcı teniz antrönürü olan Gökhan …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: