Estetik ile güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın!

Sanatçı Alişan’ın liposuction yaptırdığını ve ölümden döndüğünü açıklamasının ardından, uzmanlar, profesyonel kişiler tarafından yapılmayan estetik güzelleşme operasyonlarındaki tehlikeye dikkat çektiler.
Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, uzman kişiler tarafından yapılmayan liposuction sonucu, kişilerde yağ embolisine (yağ pıhtısı) bağlı tansiyon düşmesi görülebileceğini belirtiyor. Zevzir Yöntemin doğru uygulanmaması nedeniyle ciltte çöküntüler gibi istenmeyen sonuçlar görülebileceğini söylüyor. Modern teknolojileri kullanan merkezlerin tercih edilmesini, merdivenaltı olarak tabir edilen yerlerden uzak durulmasını öneriyor.

Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın!

“Amerika ve Avrupa’da, yeni nesil teknoloji sistemleri ile  zayıflama, bölgesel incelme, selülit tedavisi ve sıkılaşma en çok tercih ediliyor.”  Songül Durur Zevzir, ameliyat olmadan risk almadan, iz, dalgalanma sarkma oluşturmayan ve tekrar kilo alınca başka bölgelerdeki yağlanmalarla kendi fiziğinizi kaybetme riski olmayan yeni sistemlerin revaçta olduğunu vurguluyor.
Zevzir yine botoks, dolgu gibi basit olduğu düşünülen uygulamaların da mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini hatırlatıyor. Aksi takdirde kişilerin yüzlerinde ya da vücutlarında dönüşü olmayan hasarlar bırakabileceğini hatta kişinin ölümüne bile sebep olabileceğini sözlerine ekliyor.

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Uzun süre ekrana bakmak miyopi sebebi

Uzun süre ekrana bakmak miyopi sebebi. Her ne kadar yüz yüze eğitime kademeli olarak geçiş …

BESLENME TARZI ÇOCUKLARIN ZEKÂSINI ETKİLİYOR

Beslenme tarzı, yaşamımızın temel bir gereksinimini ve sağlığımızı korumanın bir parçasını oluşturmaktadır. Beslenme tarzı çocuklarda …

Jean Giymenin Püf Noktaları

Bu yazımızda sizler için Jean giymenin püf noktaları ve bunların nasıl doğru uygulanacağından bahsedeceğiz. Nedir …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: