Hamilelik Dönemi Besinlerinden Muz

Hamilelik dönemi sürecinde hem kendi hem de doğuracağınız bebeğinizin sağlığı açısından beslenmenize oldukça dikkat etmeniz gerekir. Bu süreçte sağlığınızı korumanızda yardımcı olacak Muz’un faydaları konusunda bilgi aktaracağız.

Hamilelik süreci oldukça zorlu ve dikkat gerektiren bir süreçtir. Sağlığınızı korumanız bebeğinizi de sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmenizde oldukça önemli bir husus olarak dikkat çekiyor. Piskolojik olarak yıpranabildiği gibi sağlığınıza da dikkat etmeyince alacağınız fazla kilolar daha sonra başınıza bela olabiliyor. Doğumdan sonra vucüt dengenizi kaybettiğiniz gibi hareketlerinizde bir yavaşlık ve zorlama olduğu gibi aşırı kilo alma problemleri de doğurabiliyor.

Hamilelik dönemi

Muz’un Size Getireceği Faydalar

Tüm bunların yanında hamilelik sürecinde hem sağlığınızı hem de kilonuzu koruyacak besinlerden biri kuşkusuz Muz’dur. Muz’un genel olarak faydalarına gelecek olursak içerdiği yüksek lif sayesinde sizi tok tutacağı gibi içerdiği vitamin ve zengin mineraller nedeniyle tüketmeniz gereken bir meyvedir. Dışkı kıvamını artırması ile ishal durumlarında tüketebileceğiniz meyvelerdendir. Kolestrol dengesini sağlamasının yanında sindirilemeyen çözünmez posa özelliğindedir.

Doktorunuzdan Size Uygun Tarifi Alın

Kadınların gebelik dönemlerinde tansiyon dengelerini korumaları hayati önem taşıyor, bu nedenle kan tuz dengesine dikkat edilmesi gerekir. Muz içeriğinde de bulunan yüksek potasyum ve magnezyum hipertansiyon önleyici özelliği ile destek olmaktadır. Bu dönemde iştah, istekler, gereksiz kilo alımları sık görülen durumlar olmaktadır. Yediğiniz besinleri porsiyonu çok önemli olup özellikle doktorunuzdan muzun tüketimi konusunda kilo boy ve vücut yapınıza göre Muz’un içerdiği karışımlar ile öneriler ve karışımlar talep etmeniz gerekecektir.

 

Hangi Doğal Sabunlar Nelere İyi Geliyor?

 

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Evde Yapılacak Ekmek Tarifleri

Corona virüsü salgını kaynaklı evden çıkmak istemeyenler için evde yapılacak ekmek tarifleri sizin için paylaştık. …

Gelin Diyeti ve Püf Noktaları

Evlenmenize sayılı günler kala son dönemde aldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak gelin diyeti ile mümkün. Gelin …

Burçlara Göre Hastalıklar

Birçok astrolog burçların evleri belli bir organı temsil ettiğini dile getirmektedir. Gelin burçlara göre hastalıklar …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: