Hamilelikte Yolculuk Nasıl Olmalı?

İnsanlar gebe olduğu dönemlerde de yolculuk yapmak zorunda kalabilirler. Ancak bir gebe için en uygun yolculuk zamanının gebeliğin 14-28 haftaları arasında olduğunu söyleyebiliriz. 28 hafta sonrasında hamilelikte yolculuk biraz sorun yaratacaktır.

Hareket kabiliyeti kiloları nedeniyle azalacağı için rahat hareket edemeyecek ve uzun süre boyunca oturamayacaktır. Ayrıca hafta ilerledikçe erken doğum riskleri de biraz daha kendini göstermeye başlayacaktır. Bu maka sizlere hamilelikte yolculuk yapmak konusunda rehberlik edecek.

Hamilelikte Otomobil veya Otobüs Yolculuğu

Hamilelikte yolculuk

Gebe bir kadının zorunlu olmadığı sürece bir gün içerisinde 5-6 saatten fazla yolculuk yapmaması gerekir. Bunun yanı sıra otomobille seyahatlerde mutlaka emniyet kemerini takması gereklidir. Kendinizi ön panelden ne kadar geriye doğru çekerseniz o kadar rahat edersiniz. Emniyet kemerini takarken ise dikkat etmeniz gereken şey kemerin rahim üzerine denk gelmemesidir. Kemeri göğüslerinizin arasından geçirmelisiniz.

Anne adayı sürekli oturduğundan el ve ayaklarında şişmeler meydana gelebilecektir. Bu nedenle de her bir iki saatte bir beş dakika boyunca mola verilerek yürümesi gerekir. Bu yürüyüş bacaklarınızda pıhtı oluşmasını da önleyebileceği için şişmeleri engelleyecektir. Otobüs yolculuğunda ise genelde sıkıntı çekeceğiniz şey mide bulantısı yüzünden olabilecektir. Bunun için hafif atıştırmalıklar bulundurmanızda fayda var. Krakerler tavsiye edilebilir. Unutmamanız gereken şey attığınız her adım ve davranışta bebeğinizin de bu durumda etkilendiğidir.

Uçak Yolculuğu

Uçak yolculuğu hamile bayanlar için otobüs yolculuğuna nazaran daha güvenli bir yolculuk aracı olarak dikkat çekiyor. Nedeni ise kabin basıncının sabit kalıyor olması ve sarsıntı gibi durumlarının yaşanmaması. Kabin basıncında önemli değişiklik olmadığı sürece bebek için ekstra bir risk taşımaz.  Bu şekilde daha güvende olacaksınız. Ancak içinizin rahat etmesini istiyorsanız o zaman planlama yapmadan önce doktorunuza bir sorun olup olmayacağı konusunda danışmanız gerekir. Eğer ki hamile kadının özel bir durumu ya da kanaması yoksa uçak yolculuğu yapabilir. Genelde uçak firmaları 28 haftadan büyük gebeliklerde doktor raporu olmasını ister ve 36 haftadan büyük olan gebeliklerde doktor raporu olsa dahi kabul edilmez.

 

Evde Nikah Şekeri Ek işi İle Gelir Elde Edin

 

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır

Yonca Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır? Hacettepeli araştırmacılar, 4 yonca yaprağı şeklindeki bu diyeti Türk …

Üzümlü Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Üzümlü Cilt Maskesi nasıl yapılır ? Üzümün yapısında yer alan zayıf asit, cilt üzerindeki ölü …

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: