Hangi Besinler Birlikte Tüketilmemeli?

Damak tadımıza uygun birçok yiyeceği birlikte tüketiyoruz ancak bunların arasında zararlı besinler de mevcut. Peki hangi besinler birlikte tüketilmemeli?

Lezzetiyle bizi cezbeden iki sağlıklı besin bir araya geldiğinde tahmin etmediğiniz zararları bulunuyor. Bu besinleri birlikte tüketmemeye dikkat edin!

Süt ve Yumurta

Bu besinler ikisi de protein içerdiği için, aynı öğünde yenilirse,vücudumuz bunu sindiremez ve toksik atıklar oluşur. Bu da vücudumuzun dayanıklılığını azaltır. Bu besinler önemli protein kaynağıdır, ancak birlikte yemememiz gerekir.

Kırmızı Et ve Makarna

Makarna yüksek oranda nişasta içerir ve yine protein içeren hayvansal besinler (et gibi) birlikte yenilmemelidir. Vücudumuz bunu sindiremez, yan etkileri olur ve obeziteye neden olur. Yanlış ilişkiye örnek vermek gerekirse, Köfte,patates bunlarda birisi protein, birisi nişasta içerir bunlar birlikte yemek kilo alımına sebep olur.

Tavuk ve Yoğurt

hangi besinler birlikte tüketilmemeli

Aslında en çok birlikte tüketilen besinlerdir, aynı problem bu besinlerdede var .Tavukla ekşi besinlerin yenmesi de yanlıs bir alışkanlıktır. Kulunç hastalığına sebep oluyor.

Ispanak ve Yoğurt

Bu ikisi de toplumda ayrılmaz ikilidir ve çok sevilir. Maalesef bu da yanlış bir alışkanlıktır. Ispanak ,yoğurt ile tüketildiğinde demir emilimini azaltıyor. Bu besinlerinde birlikte tüketilmemesi gerekiyor.

Sıcak Süt ve Bal

Hangi Besinler Birlikte Tüketilmemeli?

Maalesef bu yanlışı anneler çok yapıyor. Çocuklarına ballı süt yaparak, onlara yarar sağlamasını istiyorlar, fakat sıcak sütün içine bal katıldığında, içerisindeki proteini ve minerali öldürüyor. Bu da yanlış bir alışkanlıkların arasına giriyor.

Şekerli meşrubatlar ve Et

Şeker içeren içecekler et ile beraber yenildiğinde, vücutta asit oranı oldukça yükselir. Bunun sebebi ise şekerin eti hazmetmesi için gereken mide sıvılarını engellemesi, etin fermantasyona uğramasına sebep olabiliyor.

Meyveler ve Diğer Tüm Besinler

Meyvelerin yanında başka besinler yenmemesi gerekiyor. Çünkü; Meyve tek başına yenildiğinde sindirimi kolay oluyor. Vücuttaki kanın temizlenmesini sağlıyor. Fakat yanında başka bir besinle tüketildiğinde meyvelerin bağırsaklara geçişi sağlanılamıyor, meyvelerin içeriğindeki doğal şekerler hızla emiliyor, bu da gaz üretmesine sebep oluyor.

Regli Döneminde Doğru Sandığımız Yanlışlar

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Üzümlü Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Üzümlü Cilt Maskesi nasıl yapılır ? Üzümün yapısında yer alan zayıf asit, cilt üzerindeki ölü …

Burçların Güçlü Yönleri

Her insanın güçlü olduğu noktalar bulunmaktadır. Burçların güçlü noktalara etkisi olduğu bilinir. Gelin birlikte burçların …

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: