Hayatınızı 100 Kat Kolaylaştıracak 10 Makyaj sırrı

İster gerçek bir güzellik uzmanı olun, ister tamamen yeni biri olun, her zaman birkaç makyaj ipucundan yararlanabilirsiniz. İşlemi 100 kat daha pürüzsüz hale getirmek için bu kadar çok kolay tüyo varken neden kedi gözünüzle veya konturunuzla uğraşasınız ki? Bu yüzden paylaşma ruhu önemsemektir, devam ettim ve kapatıcıyı ne zaman (ve nerede) uygulayacağınız, kanatlı eyelinerınızı nasıl mükemmelleştireceğiniz tüm zamanların en iyi 10 makyaj ipucunu ve püf noktasını sıralayalım.

 

1. Fondöteninizi kapatıcıdan önce uygulayın

Makyaj rutininizi yükseltmenin en kolay yolu, fondöteninizi kapatıcıdan önce uygulamayı denemektir. Bir düşünün: Bir fondöten tabakasıyla başlamak, herhangi bir kızarıklığı veya renk bozulmasını en aza indirmeye yardımcı olacaktır – neredeyse ürünlerinizin geri kalanı için pürüzsüz bir temel oluşturuyormuşsunuz gibi. Daha sonra sivilceleri veya kalan kızarıklıkları gidermek için kapatıcınızla gidebilir ve bu süreçte çok daha az ürün kullanmış olursunuz. Başka bir artı mı? Kapatıcıdan önce fondöten, topaklanmayı ve kırışmayı önlemek için dahiyane bir çözümdür.

2. Bir spoolie fırçasıyla kaşlarınızı koruyun

Kaşlarımı doldurmak için zamanım olmadığı yoğun günlerde, bir sonraki en iyi şeyi yapmayı seviyorum: Kemerlerimi bir spoolie fırçasıyla (yani o küçük rimel değnekleri) hızla taramak. Ve tozlar, jeller ve kurşun kalemler için zamanım olsa bile , kaşlarınızı spoolie ile hazırlayabilirsiniz- bu en fazla 10 saniye sürüyor ve bu kaşların her birinin doğru noktada olduğundan emin olmanın kolay bir yolu.  .Biriktirme fırçalarını toplu olarak v ucuza satın alabilirsiniz veya yeniden kullanılabilir bir şey seçin.

.

3. Ruj sürmeden önce dudaklarınıza peeling yapın

Ne zaman ruj sürdünüz de, pürüzsüz bir görünüm elde edildiki? Dudaklarınızı yumuşak bir dudak peelingi ile hazırlamayı deneyin – fiziksel peeling dudaklarınızın üzerinde kalan kuru cildi temizlemeye yardımcı olacak ve sizi daha pürüzsüz, daha yumuşak bir hale getirecektir. ürünleriniz için tuval . Akılda tutulması gereken bir şey: Dudak peelingi haftada en fazla bir kez kullanılmalıdır – daha fazlasında tahriş riskiyle karşı karşıya kalacağınızı unutmayın.

4. Allık ile uyumayın

Makyaj rutininizde bariz bir adım gibi görünebilir, ancak, allık en az kullanılan üründür. Yanaklarınızın yüksek noktalarına birkaç kez sürülen krem ​​veya pudra allık, tüm görünümünüze saf bir kolaylıkla daha parlak, daha sıcak bir görünüm kazandıracaktır. Makyaj sanatçısı Lakeisha Dale  “ Tüm müşterilerimde allık kullanıyorum – cilde taze ve gençleşmiş bir görünüm veriyor ve yüze mükemmel miktarda derinlik katıyor ” dedi .Ve hayır, bu parlak pembe bir allık ya da bunun gibi bir şey seçmeniz gerektiği anlamına gelmez , yumuşak ve ışıltılı ürünler denemelisiniz.

 

5. Kaymasına yardımcı olmak için kalem astarınızı eritin

Kremalı makyaj ürünleri ısındıklarında daha iyi karışırlar . Bu nedenle, sürmeli eyeliner kaleminiz göz kapağınızda kayar veya çekilirse veya iyi bir renk kazanımı için birden fazla kat alırsa, astarlamaya başlamadan önce hafifçe eritin. Bunu yapmak için sürme astarınızın ucunu bir saniye veya yapışkan hale gelene kadar bir çakmağın alevi altında tutun, hafifçe soğumaya bırakın (çok sıcak veya erimiş olmadığından emin olmak için elinize sürün), ardından izleyin. tutarlılık gözlerinizin önünde değişir.

Makyaj Sırrı

6. Beyaz eyeliner ile göz farınızı öne çıkarın

Şeffaf veya daha az pigmentli bir farın göz kapağınızda daha canlı görünmesini sağlamak için önce beyaz bir eyeliner kalemi tüm göz kapağınıza sürün. Ardından, göz farınızı hemen üstüne koyun. Beyaz astarın opak kaplaması, herhangi bir göz farı gölgesini yoğunlaştırır ve patlatır.

7. Kedi gözünün ana hatlarını çiz

Kanatlı eyeliner görünümünüzü çivilemekle uğraşıyorsanız  önce şeklin ana hatlarını çizmeyi ve ardından doldurmayı deneyin . Önce kedi gözünün altını oluşturmak için alt kirpik çizginizin ötesine bir çizgi uzatın. Ardından kanadınız için istediğiniz kalınlığa karar verin ve üst çizgiyi hareketinizin bitiş noktasından üst kirpik çizginize kadar takip edin. Şeklin her iki tarafında haritasını çıkardıktan ve her şey simetrik göründüğünde, açık alanı doldurun.

8. Kanatlı astar için şablon olarak bir kaşık kullanın

Kedi gözünü serbest elle çizmek senin için gerçekleşmeyecekse, bir kaşık al ve onu şablon olarak kullan. Bir kaşığın ucunu gözün dış köşesine dayayarak, kedi gözünüz için ilk adım olarak düz bir çizgi çizmek için sıvı bir eyeliner kullanın. Ardından, kaşığı göz kapağınıza saracak şekilde çevirin ve mükemmel kavisli kanat efekti oluşturmak için yuvarlak dış kenarı kullanın.

9. Maskara kalkanı olarak bir kaşık kullanın

Hiçbir şey göz farınızı mükemmel göstermekten ve ardından rimel sürmekten ve her şeyi lekelerle mahvetmekten daha sinir bozucu olamaz. Çözüm? Bir kaşığı göz kapağınıza saracak şekilde tutun , ardından maskaranızı normalde yaptığınız gibi uygulayın. Maskara değneğini kirpiklerinize ve kaşığın arkasına sürttüğünüzde, kalıntı cildiniz yerine aletin arkasını kaplayacaktır. 

10. Maskarayı tuzlu su ile canlandırın

En fazla üç ay boyunca sadece bir tüp maskara kullanın. Bu noktanın ötesinde, bakteri toplayabilir ve göz enfeksiyonlarına ve Google Görseller’de aramak istemeyeceğiniz diğer talihsiz şeylere yol açabilir. Ancak maskaranız ilk üç ay içinde can sıkıcı bir şekilde kurursa , pürüzsüz kıvamına geri döndürmek için pul pul formüle birkaç damla salin solüsyonu ekleyin.

 

Yüz Şekline Göre Kaş Tasarımı Nasıl Olmalıdır

Hakkında Nehir Kozan

?????? , ???? ?????? ??̈???? ??????? ?? ???? ????? ?????. ??? ?? ??̈??? ...

Buna da Göz Atın

Güneş lekelerine mezoterapi dokunuşu

Yüzde görülen kahverengi oluşumlara “Melazma (Güneş lekesi)” deniyor. Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülen bu lekelerin yaş ilerledikçe ...

Göz Şeklinize Göre Kolay ve Kusursuz Makyaj Taktikleri

Makyajın en önemlisi göz makyajını kusursuz yapman için gereken şeyler çok basit!  Öncelikle göz şeklini bulalım! Badem Gözler: Eğer gözünün ...

2022 Mini Etek Modelleri

Bu sezon sosyalliğe yeniden girişimizi kutlarken, etekler yukarı-yukarı çıkıyor! Geçtiğimiz sene bacaklarımız eşofmanların içinde saklandı. Ama ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: