Hediyelik Kar Küresi Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Kar Küresi

Hediyelik kar küresi nasıl yapılır? Yılbaşının simgesi olan kar küresi, neredeyse her evde mevcuttur. Evde kar küresi nasıl yapılır? İşte detaylar…

Hediyelik Kar Küresi

Yalnızca yılbaşında değil, içinizden geldiği bir anda sevdiklerinize hediye etmek için son derece ideal bir ürün olan kar küresini illa ki satın almanıza da gerek yok. Evde kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik evde kar küresi yapımı da oldukça kolay. Sevdiklerinize parayla satın aldığınız bir hediye götürmektense kendi emeğinizle hazırladığınız bir hediyeyi götürmek, karşınızdaki insana ne kadar değer verdiğinizi gösterir. Kar küresi yaparken pek çok farklı model üretebilirsiniz. Genellikle ana malzeme olarak kavanoz kullanılsa da ampulden kar küresi yapımı da oldukça yaygın.

 Yılbaşı Kar Küresi Yapımı

Bu kar küresi modelinde temamız yılbaşı olacak. El yapımı kar küresi için gerekli malzemeler;

  • Cam kavanoz
  • Suya dayanıklı silikon yapıştırıcı
  • Çam ağacı, Noel Baba gibi yılbaşını anımsatan ufak oyuncak figürler
  • Sim veya yapay kar
  • Su
  • Gliserin, (Gliserinsiz kar küresi yapımı da mümkün olsa da simlerin suyun içerisinde daha uzun süre salınabilmesi için tavsiye ediliyor.)

İlk önce cam kavanozun kapağına seçtiğiniz figürleri suya dayanıklı silikon tabancasıyla yapıştırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus seçtiğiniz oyuncak figürlerin kavanozun boyutuna uygun olması ve kavanozun kapağı kapatıldığında yamulması için mümkün olduğunca ortaya yapıştırılmasıdır. Figürleri yapıştırdıktan sonra birkaç dakika kuruması için bekletiyoruz. Bu esnada da kavanozun içine saf su doldurarak simleri ekliyoruz. Bu aşamada gliserin eklemeniz de tavsiye edilir.

Susuz kar küresi yapımı için bu aşamaların uygulanmasına gerek yoktur. Sadece simleri eklemeniz yeterli olacaktır. Altına figürleri yapıştırdığımız kapağı, dikkatli bir şekilde kavanozun içine yerleştiriyoruz ve ağzını sıkıca kapatıyoruz. Ters çevirdiğiniz anda figürlerinizin üzerinden simlerin yağdığına göreceksiniz. Hediye kar küresi olarak sevdiklerinize götürmeyi düşünüyorsanız eğer, kar kürenizin altına minik bir platform ekleyerek rengarenk boyayabilir veya kapağına kurdele bağlayabilirsiniz.

Bu harika projeyi çocuklarınızla birlikte hazırlayabilir Onların da keyif almasını sağlayabilirsiniz. Nasıl son derece şirin bir kar küresi oldu öyle değil mi?

En Uygun Fiyatlı Köşe Takımları

 

Hakkında Meltem Son

Avatar

Buna da Göz Atın

26 Ekim Haftalık burç yorumları

26 ekim haftalık burç yorumları.. Venüs terazi burcuna geçiyor: mantığımızın yerine sezgilerimize güveneceğiz.. 26 ekim …

Masumlar Apartmanı; İnci, Han ve ailesine ışık mı olacak kaderine mi terkedecek

Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytingleri alt üst eden ve büyük bir hayran kitleyicisi kazanan Masumlar …

Deviasyon Nedir Neden Oluşur Nasıl Tedavi Edilir

Deviasyon Nedir Neden Oluşur ? Burun boşluğunu ikiye ayıran kıkırdak ve kemik oluşumunun bir tarafa …

Bir Yorum

  1. Avatar

    hemen denemek istiyorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: