Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında çeşitli sebepler vardır. Deri altında bulunan kılcal damarların kopması sonucu ile meydana gelen kan birikimleri olarak tanımlanan bu durum düşme yaralanma çarpma ezilme bağlarda oluşan kopmalar adalelerde oluşan yırtıklar ve kırıklar sonucu oluşabilecek olan kan birikintileri deri altı veya deri üstünde oluşabilir.

Çarpma kaza ve darbeler sonucu oluşacak olan kanamalar oluştuğu bölgede şişme ağrı ve kızarmalarla kendini belli eder. Ani bir şekilde ortaya çıkan kan birikintisi ve şişme esnasında yapılacak ilk tedavi uygulaması soğuk uygulamalarıdır. Bölgeye uygulanacak buz tedavisi kanamanın ilerlemesini engeller ağrıyı azaltır.

Meme Kanserinin Belirtileri

Kan birikiminin tamamen yok olması için belli bir zaman sürecinin tamamlanması gerekecektir. Bu süre on beş yirmi günü bulacaktır. Bu süre içerisinde kanamalı bölge önce moraracak sonra yeşil sarı bir renge dönecek şişlik azalacak ve oluşan kan birikintisi vücut tarafından emilecektir.

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur

Çıkık ve burkulmalar sonucu oluşan kan birikimlerin de aynı soğuk uygulamalarının yanı sıra bölgenin bandajlanması hareketi kısıtlayarak ağrının azaltılmasını sağlayacaktır.

Bu tür kanamaların en çok görüldüğü hastalıklardan birisi de hemoroit hastalığıdır. Anal kanamalar ve birikintiler olarak adlandırılan bu durum ıkınma sonucunda damarların zedelenmesi sonucunda ortaya çıkar

Bu kanama ve birikintiler tedavi edilmediği takdirde pıhtılaşmaya neden olur. Pıhtılaşma sonucu kitle oluşumları görülebilir. Bu durumda şiddetli ağrılar yaşanabilir. Vücutta toplanan kanın atılma süresi uzar. Bir iki ayı bulabilecek tedavi süreleri yaşanabilir. Yapılması gereken bu durumla karşılaşıldığında hekime başvurmaktır.

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: