Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri

Kadınların en büyük sorunlarından biri bozulan ojeler.. Hızlı bir şekilde hazırlanmak isteyenler için ojenizin kurumasını bekleyecek vaktiniz yoksa iste size vakit harcamadan hızlı oje kurutma yöntemleri..

Soğuk Suda Bekletme: Soğuk suda bekleme yöntemi en etkili yöntem olmaktadır. Ojenin ısını kaybetmesi hızlı sertleşmesini sağlamaktadır. Bir kase buzlu suda 2 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Sudan çıkardıktan sonra suyu silmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Saç Kurutma Makinesi: Güzellik salonların vazgeçilmezi ve birçok kadınların bildiği yöntem olan saç kurutma makinesi için soğuk üfleme ayarında yakın olmayan bir mesafede 5 dakika tutmanız yeterli olacaktır. Kurutma makinesini yakınlaştırdıkca ojenin ısısı artacağı için kurutma sürenizin uzayacağını unutmayalım.

Zeytinyağında Bekletme: Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri olarak pekte bilinmeyen bir yöntemdir. Tırnaklarınızı zeytin yağında  3-4 dakika bekletirseniz tırnaklarınız hem kuruyacak hem de tırnak etlerinizi beslemiş olacaktır. Böylelikle tırnaklarınızda kırılmalar yaşanmayacağı gibi bakımlı ellere sahip olacaksınız.

Kurutma Cilası: Kozmetik mağazalarında bulunan cilaları sayesinde tırnaklarınız daha kısa sürede kuruyacaktır. Ojelerinizi sürdükten sonra tek kat sürmeniz yeterli olacaktır. Hızlı bir şekilde kuruduğunu fark edeceksiniz.

Bebek Yağı: Oje sürdükten sonra bebek yağı dolu kasede birkaç dakika tırnaklarınızı bekletmeniz halinde hem bakımlı  ellere hemde kurumuş ojelere sahip olacaksınız.

Ojeyi Çok Katma Sürmemek: Ojeyi çok katlı sürmek ojenin görüntüsünü daha pürüzsüz göstermesine rağmen çok zor kurumasına neden olmaktadır. Bunun yerine iki ince kat sürmeniz hızlı kurumasını sağlayacak ve güzel bir görüntü için yeterli olacaktır.

Kurutucu Sprey: Kozmetik mağazalarında satılan spreyler oje kurutmak için en hızlı yöntemlerden biri olmaktadır. Bakımlı olmak fakat bakım için kısıtlı bir süreniz varsa kurutucu sprey en hızlı yöntemdir. Uzak mesafeden sıkmaya özen  göstermelisiniz.

Hindistan Cevizi Yağı: Hem bakım yapmasını hem hızlı kurumasını en etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Hindistan cevizi ve zeytin, kayıtlara geçmiş en eski bitkisel yağ kaynaklarıdır. Binlerce kozmetik ürünlerinde kullanılan Hindistan Cevizi Yağı el bakımında da etkili bir yöntemdir. Hindistan cevizi yağı olan bir kasede birkaç dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Etkisini kısa sürede fark edeceksiniz.

Nail Art (Tırnak Süsleme Sanatı)

Hakkında Merve

Avatar

Buna da Göz Atın

Sevdiğini Söylemeden Önce Yapılması Gerekenler

‘Seni seviyorum’ cümlesinden önce emin olunması ve  sevdiğini söylemeden önce yapılması gerekenler vardır. Gelin birlikte …

Minestrone Çorbası Tarifi

MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyunu kazananı belirleyen yemeklerden biri İtalya’ya özgü bir çorba olan Minestrone Çorbası …

28 Ekim Çarşamba günlük burç yorumları

28 Ekim Çarşamba günlük burç yorumları. Yeteneklerinize olan geçici bir inanç eksikliği, bir projeye başlamakta …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: