İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz kılmak için favori ipuçlarımızdan bazıları: 

Hepimiz unutulmaz olmaya çalışıyoruz . Ancak yeni tanıştığımız birisine kalıcı bir izlenim bırakmak her zaman kolay değildir. Ayrıca imkansız da değil.

Sonuç olarak , doğru kelimeler ve hareketlerle neredeyse herkes unutulmaz biri haline gelebilir.

UTANGAÇ OLMAYIN İLK ADIMI KORKUSUZCA ATIN 

Aptal gibi görünme korkusunun sizi konuşup soru sormanıza , kendi hikayelerinizi anlatmanıza ve kendi görüşlerinizi paylaşmanıza engel olmasına izin vermeyin. Devam edin ve akılda kalıcı bir izlenim bırakın.

TARTIŞMAYA AÇIK VE TAMAMEN DÜRÜST OLUN 

Çoğu insan tartışmalı bir şey söylemekten kaçınır – özellikle ilk kez biriyle tanışırken – çünkü herkesin onları sevmesini sağlamak için güvenli oynamak ister.

Ama gerçekten unutulmaz olmak istiyorsanız, elbette kimseye hakaret etmeden veya rahatsız edici bir şey söylemeden bir açıklama yapmak isteyebilirsiniz.

Bazı insanlar bundan biraz rahatsızlık duysa bile görüşünüzü açıkça ve net bir şekilde belirtmenizi öneririm. Bu sizi daha ilginç ve dolayısıyla daha unutulmaz kılacaktır.

KENDİNDEN EMİN BİR VÜCUT DİLİ KULANIN 

Kendinden emin vücut dilinin sizi iyi göstermekten daha fazlasını yapar ve sizi saha unutulmaz kılar.

Bunu yapmak için, sağlam bir el sıkışma, dik durma ve hem dinleme hem de konuşma sırasında göz temasını sürdürmeniz iyi olacaktır.

Birkaç dakika boyunca kimseyle konuşmuyorsanız, o zaman yere değil, önünüze bakmanız gerekir.

ETKİLEŞİMLİ BİR DİNLEYİCİ OLUN 

Sadece arkanıza yaslanıp tüm zaman karşınızdakini dinlemekten bahsetmiyorum. Ancak dinlerken dikkatli olun ve tüm dikkatinizi karşınızdakine verin.

İyi bir dinleyici olmak karşınızdaki kişinin kendini önemli hissetmesini sağlar. Bu da sizi unutulmazlık yolunda bir tık ileri taşır.

GÜLÜMSEYİN 

Birisiyle ilk tanıştığında gülümsemek, mutlu, iyi bir ruh hali içinde, hayattan zevk aldığınızı ve onlarla tanıştığınız için mutlu olduğunuzu gösterir.

SORU SORUN VE İLGİLENİN 

Sadece dinlemeyin. Kişiyle ilgilendiğinizi gösterin.

Biriyle tanıştığınızda kendilerine, neyle ilgilendikleri ve neler yapmaktan hoşlandıklarını sorun. Bu onları önemsediğinizi gösterir.

SOHBETTE KARŞINIZDAKİNİN İSMİNİ KULLANIN 

Çok saçma gibi görünse de önemli bir kriter karşınızdakinin ismini kullanmak. Onlara değer verdiğinizi ve önemsediğinizi gösterir.

Jean Giymenin Püf Noktaları

Hakkında Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarına geçiren kremler

Kısa sürede göz altı morluklarından kurtulmak için etkili kremleri kullanmalısınız. Bu kremler her yıl kozmetik dünyasında değişime uğruyor ...

Burunda oluşan siyah noktalar nasıl geçer?

Burnunuz, yüzünüzün geri kalanından daha yağlı olmasına neden olan yüksek konsantrasyonda yağ bezlerine sahiptir. Bir …

Kuru ve ince saç bakımı için yasemin yağ

Yaşlandıkça saç dökülmesi gibi şeyler daha çok sorun haline gelir. Hormonlarınız değiştiğinde ve vücut daha az östrojen ürettiğinde, her sabah ...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: