İnce Görünmek için İpuçları ve Püf Noktalar

İnce Görünmek için ipuçları ve Püf Noktalar nelerdir ? Günümüzde sağlıklı ve formda görünmek kadın, erkek demeden herkesin isteği haline geldi. Elbette diyet ve spor istediğimiz görünüme ulaşmak için gerekli, ama bunların yanında bir kaç kilo fazlalığımızı bazı kıyafet seçimlerimizle görünmez kılabiliriz.

Peki, nedir bu kıyafet seçiminde daha ince görünmemizi sağlayan püf noktaları?

Renkler Konu ince görünmek olunca siyah kıyafetler giymek bazılarımıza göre ince görünmenin tek yolu. Oysa sadece siyah renk yerine koyu lacivert, kahverengi, bordo, askeri yeşil, koyu gri gibi renklerde giyinmek de sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterebilir. Desenler Kıyafet seçiminde büyük desenlerden uzak durmak ince bir görünüm sağlamada sizi bir adım öne geçirecektir. Koyu renk üzerine serpiştirilmiş küçük desenler sizi hem zarif, hem de ince gösterir.

Kıyafetlerin yanı sıra kadınların külotlu çorap seçiminde de büyük desenli çoraplar yerine, düz veya küçük desenli çorap kullanmaları bacakları olduğundan daha ince bir görünüme kavuşturacaktır.

İnce Görünmek için İpuçları ve Püf Noktalar

İnce Görünmek için İpuçları ve Püf Noktalar

Desenler demişken çizgili kıyafetlere değinmezsek elbette olmaz. Kıyafetlerinizde enine ve kalın çizgili kumaşlardan uzak durmalı, bunun yerine boyuna ve ince çizgili kumaşları tercih etmelisiniz.

Bölgesel fazlalıklar Bölgesel fazlalıklarınız vücudunuzun alt kısmındaysa; bel ya da göğüs hizasından itibaren bollaşan elbiseleri, tunikleri ve yüksek bel pantolonları, bölgesel fazlalıkları vücudunun üst kısmında olanların ise vücudu tam sarmayan koyu renklerde, ince kumaştan kıyafetleri tercih etmeleri daha ince bir görünüm yaratmalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca kıyafetlerinizin altına giyeceğiniz atlet korseler bölgesel fazlalıklarınızı gizlemede en etkili silahlardan biridir.

Boyunuz ne kadar uzun görünürse o kadar ince görünürsünüz.

Bu yüzden 5 ile 7 cm topuklu ayakkabıları tercih etmek her zaman sizi 3-4 kilo ince gösterecektir. Aksesuar seçimde her zaman uzun kolyeler ve topuz bir saç modeliyle sallantılı küpeler olduğunuzdan ince bir görünüm yaratmada işinizi kolaylaştıracaktır.

Tüm bu detaylara ek olarak; bedeninize uygun kıyafet seçimi yapmak, kazak ve gömleklerde v yakalı olanlarını tercih etmek, şişme mont ve yelekler giymekten kaçınmak da, olduğunuzdan daha ince görünüp, aynaya baktığınızda kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz ince ve formda günlere.

 

Yüz Şekline Göre Kaş Tasarımı Nasıl Olmalıdır


Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Acun Ilıcalı Dede Oldu

Acun Ilıcalı dede oldu. İlk evliliği Seda Başbuğ’dan olan kızı Banu Ilıcalı Efe Ceyhun ile …

Ece Erken ile Şafak Mahmutyazıcıoğlu Aşkı Doludizgin

4-5 ay önce Ece Erken’in o zaman için evli olan Beşiktaş Spor Kulübü’nün eski hukuk …

Şık Görünmek ve Takı-Aksesuarların Şıklıktaki Önemi

Kadınlar şık görünmek ve kendilerini duruşlarıyla iyi hissetmek isterler. Bunun için gerek kıyafet olsun gerekse …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: