İyi Bir Ruj İçin Yapılması Gerekenler

İyi bir ruj için yapılması gerekenler aslında gayet basit. Rujun dişe bulaşması, renginin soluklaşması veya ayarını tam yapamadığınızda taşması insanı şık gözükmekten çok rezil bir duruma sokabiliyor. Bunun için aldığınız önlemler vardır ancak sunacağımız alternatif seçenekler ile daha kalıcı çözümler bulabilirsiniz.

Çantanızda saklayacağınız ufak malzemeler ile hem ruj problemlerinizi ortadan kaldırabilir hem de farklı işlemler için kullanabilirsiniz.

İyi Bir Ruj İçin Yapılması Gerekenler

İyi Bir Ruj İçin Yapılması Gerekenler

İyi bir ruj için öncelikle dudağınız kuru olmaması gerekir. Rujun tutması için dudaklarınızın yumuşak olması gerekir. Bunun için öncelikle nemlendirici kullanmanız gerekecek. Ruju bu şekilde çok rahat bir şekilde sürebileceksiniz. Sonrasında dudağınıza kapatıcı uygulayarak kalıcı bir ruja da sahip olabilirsiniz.

Ruj sürdükten sonra işaret parmağınızı ön dişlerinizin üstüne koyduktan sonra dudaklarınızı kapatın. Daha sonra dişlerinizin üstünden elinizi çekin. Bu şekilde fazla rujunuz dişlerinizin yerine elinize gelecektir.

Ruj sürdükten sonra dudağınızın kuruduğunu hissediyorsanız bunun için de basit bir çözüm var. İlk önce bir miktar dudak limi sürün ve emilmesini bekleyiniz, daha sonra rahatça dudağınıza sürebilirsiniz.

 

Pudra ile rujunuzu sabitleyebilir ve lekenmeyi önleyebilirsiniz. Küçük bir fırça ile istediğiniz mat rengi oluşana kadar yavaşça dudağınıza sürebilirsiniz. Bu şekilde rujun da rengi dudaklarınıza yapışır.

Basit ve sık kullanılan bir yöntem de temiz kuru mendili ikiye katladıktan sonra dudaklarınızın altına yerleştirin ve rujunuzdaki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Ruju çıkarmak için ise pamuğa temizleme yağı sürdükten sonra ruju çıkarın. Bu şekilde dağılmadan kolayca çıkacaktır.

 

Işıldayan Cilt İçin Bakım Önerileri

Hakkında Defne

Avatar
Bilemezsin.

Buna da Göz Atın

Karbonatın Faydaları- Mükemmel bir yüz ve cilt için

Karbonatın faydaları denilince biz saymakla bitiremeyiz. Mükemmel bir yüz ve cilt için karbonatı cildinizde denemeye …

PMS ve Regl dönemlerinde kas ağrıları için 5 egzersiz

PMS ve Regl dönemlerinde kas ağrıları için 5 egzersiz..  Regl olmadan yaklaşık bir hafta öncesinde …

Uraz Kaygılaroğlu Kimdir?

Pis Yedili adındaki gençlik dizisiyle dikkat çekmeyi başaran Uraz Kaygılaroğlu oyunculuktaki performansı ile son dönemlerde …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: