Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kabarık saçlar çoğunlukla genetiktir. Kabarık olan saçlarınızdan şikayetçiyseniz bununla ilgili birçok bakım maskeleri vardır. Kabarık saçlarınız varsa şampuanınızın nemlendirici özellikli olmasına dikkat edin. Kabarık saça sahip olanlar saçlarını şampuanladıktan sonra saç kremi sürmeleri saçlarını yumuşatır ve kabarıklığı söndürür.

Saç kurumaya bırakılırken nemliyken saç bakım yağları sürün, bu bakım yağları saç kabarıklığını azaltır. Haftada bir kere saç derilerinize badem yağıyla masaj yapın çünkü kabarık saçlardan dolayı saç dipleri kuru olabilir.

Saçlarınıza haftada bir kere bakım uygularsanız kabarıklık azalacaktır. Saçlarınızı hafif bir şekilde atkuyruğu gibi toplayarak yatarsanız saç dipleriniz yumuşayacaktır böylelikle uyandığınızda kabarık saç yerine daha sakin bir saç görebilirsiniz.

Eğer saç tipiniz kıvırcıksa tek çareniz saçları düz bir şekilde taramaktır.  Şampuanınızın içine bir çay kaşığı bal koyarak saçınızın kabarmasını azaltabilir ve hacimli bir saç sağlayabilirsiniz.  C vitamini bol tüketin ve stresten oldukça uzak durun.

Saçlarınızı düz bir şekilde tarayarak kurutmak kabarıklığı önleyebilir hatta düz bir saçla karşılaşabilirsiniz. Kıvırcık saça veya dalgalı saça sahipseniz saçlarınızı katlı bir şekilde kestirmek kabarmasını sağlar.

Düz kesimler bu saç tipleri  için daha uygundur. Şampuanınızın kendi saç tipinize uygun olmasına özellikle dikkat edin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurumadan önce 2 damla bebe yağını sürerseniz saç kabarmasını ve elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kabarık saçlara zeytinyağlı bakım maskesi

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı bal

Uygulanışı:

  • 2 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını bir kap içerisinde karıştırın.
  • Daha sonra saç diplerinizden saç uçlarına doğru sürün ve bone takın.
  • 3 saat sonra saçlarınızı durulayın.
  • Bu maskeyi haftada bir kez uygulayarak saçlarınızın daha az kabarmasını sağlayabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kaş Tasarımı Nasıl Olmalıdır

 

Hakkında Pınar Keskin

Avatar

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: