Kadın Sağlığına İyi Gelen Besinler

Kadın Sağlığına İyi Gelen Besinler Neler? Kadın Sağlığı Açısından Hangi Besinlerin Ne Kadar Önemli Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Doğru seçilmiş besinlerle hem güzel bir cilde sahip olmak hem de metabolizmamızı ve daha bir çok şeyi sağlamamız mümkün. Kadın sağlığına iyi gelen besinler neler, gelin bunlara birlikte bakalım..

1. Brokoli

Brokoli antioksidan özelliği sayesinde kırışıklığa ve cildin yenilenmesine çok faydalı bir besindir. Cildin kurumasını, cildin morarmasını ve çürümesini engeller. Bunun yanında mide ve bağırsakları düzenlemede etkisi büyüktür.

2.Limon Suyu

Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı limon ile birlikte metabolizmanızı hızlandırma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Limonlu su herkes tarafından bilinen bir bilgidir. Diyetlerde eksik olmayan limon çok fazla yemek yeme isteğini bastırmasıyla birlikte kanserle mücadelede ve iltihaplanmayı azalttığı görülmektedir.

3.Havuç

A vitamini içeriği yüksek olan havuç, hem sinir sistemine hem de gözlerimize çok yararlı olduğu bilinmektedir. Hem cildimizin nemlendirilmesini sağlar hem de kurumasını önler. Kabızlığa da iyi gelen havuç kalp dostu olarak bilinir.

4. Kırmızı Meyveler

Kırmızı meyveler likopen açısından zengin meyvelerdir. Bunlarda domates, karpuz, kan portakalı gibi meyvelerdir ve kadınların haftada üç-beş kez tüketilmesi tavsiye edilir. Meme kanseri riskini azalttığına dair araştırmalar vardır. Regl sancısını çok fazla çeken kadınlar içinde, ahududu yaprağı çayının krampları azalttığını gözlemlenmektedir.

5.Kivi

C vitamini içeriği açısından oldukça yüksek olan kivi, vücudumuzda hem mutluluk hormonu olan seratoninin salgılanmasına yardım sağlar, hem cildi güzelleştirir hem de kolesterolü düşürmede oldukça yararlı bir besindir.

6. Zerdeçal

Zerdeçal içerdiği vitaminler sayesinde kanserden şeker hastalığına, hatta cinsel yolla bulaşan “candida mantarı” problemine bile iyi geldiği bilinmektedir. Antioksidan özelliğine sahip olan zerdeçal vücuttaki enfeksiyona karşı mücadele eder.

7. Yeşil Fasulye

Protein ve lif açısından oldukça faydalı olan yeşil fasulye hem diyetlerde hem de sağlıklı beslenirken tüketilmesi gereken besin kaynaklarından biridir. Fasulye kalp krizini önlediği gibi meme kanseri üzerinde de etkisi büyüktür. Kadınlarda hormonları dengelediği bir çok araştırma sonucunda görülmektedir.

Karanfilin Faydaları Nelerdir?

Hakkında Tuğçe Tan

Avatar

Buna da Göz Atın

Burçların Zayıf Yönleri

Her insan güçlü olduğu kadar zayıftır. Burçların zayıf olunan noktalara etkisi olduğu aşikardır. Gelin birlikte …

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları

Çuha Çiçeği Civanperçemi ve Alıç Bitkilerinin Faydaları Çuha çiçeği Çuha çiçeği bir süsü bitkisidir. Vücuttaki …

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi

Hematom Neden Oluşur ve Tedavisi nelerdir? Kan birikimi ve kanama olarak bilinen hematomun nedenleri arasında …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: