Kadınlar İçin Stresle Başa Çıkmanın Yolları

Belki iş hayatının belki de özel hayatınızın size verdiği bir durum stres. Stresle başa çıkmanın yolları nelerdir? Stresi nasıl önleyeceksiniz? Kadınların stresle başa çıkma tekniklerini sizler için araştırdık.

Dünyada her üç kadından biri stresle yaşıyor. Kadınların beslenme ve günlük yaşamında stresle başa çıkabileceği bazı önemli ayrıntıları sizler için araştırdık. Stresle başa çıkmak için yapmanız gerekenler:

Stresli olduğunuz günler fazla yemek yemeyin

Kadınların stresli olduğu günler ilk yaptıkları şey yemek yemektir. Vücut gerilimi azaltmak için yemeklere odaklanır. Beyin ha bire yemek yemeniz gerektiğini söyler. Oysa fazla yemek yemek sizi daha çok strese sokacaktır. Strese bağlı beslenme bel çevresinde yağlanmalara neden olur.

Stresli olduğunuz günlerde özellikle hamurlu ve şekerli yemekler tüketmemenizde fayda var. Tam tahıllardan yulaf sizin stresli günlerinizde halsizliğinizi alacaktır. Onun için tam tahıl tüketebilirsiniz.

Stresli günlerinizde daha çok kendinizle konuşun

Beyninizle sürekli irtibat halinde olun. Stresli günlerinizde beyinden gelen bütün komutları olduğu gibi kabul etmeyin. En basitinden sürekli açlık hissi gönderen beyninize aç mıyım diye sorun. Bu süreç ilk günlerde biraz tuhafmış gibi gelse de zaman içerisinde sizin oto kontrolünüzü arttıracaktır. Beyin sizi istediği gibi yönetemeyeceğini anlamalıdır.

B ve C vitaminleri tüketmeye çalışın

Bilimsel araştırmalar stresli günlerde bolca B ve C vitamini tüketmemiz gerektiğini ortaya koyuyor. Bu vitaminlerin beyindeki gerilimi aldığı ortaya çıktı.

Egzersiz ve spor yapmayı unutmayın

Stresle Başa Çıkmanın Yolları

Stresin en önemli ilacı belki de spor. Sporla birlikte kan basıncınız düzenlenecektir. Beyin damarlarımız genişleyerek kanın daha yavaş akmasına dolayısıyla daha az stresli olmamızı sağlayacaktır. Günde en az yarım saat spor yapmanızda fayda var.

Neden strestesiniz?

Sevgili kadınlar sizi strese sürükleyen probleme odaklanın ve değiştirebileceğiniz bir durumun olup olmadığının muhasebesini yapın. Eğer değiştirebileceğiniz bir durum varsa önce onu değiştirin. Stres kaynağı ortadan kalksın.

Değiştiremeyeceğiniz bir durum varsa bu sefer de verdiğiniz tepkileri kontrol etmeye çalışın. Stresli günlerde kendinize güveniniz azalabilir. Bu doğal bir durumdur. Önemli olan problem çözme becerilerinizi tekrar harekete geçirebilmenizdir.

Gerçek Aşk Nasıl Anlaşılır?

Hakkında Büşra Balcı

Büşra Balcı

Buna da Göz Atın

Mucize bebek Ayda bebek kimdir

İzmir depreminde 91. saatte mucize yaşandı. Enkazdan çıkarılan Ayda bebek umut oldu. Kurtarma ekipleri Ayda’nın sesini duyduğunu, …

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu

NetWork Kadın Sonbahar Kış 2020-21 koleksiyonu sezonu hem gardıropların favori modellerini belirleyen hem de yeni …

İlk Buluşmada Unutulmaz Olmak İçin 7 Yöntem

İlk buluşmada unutulmaz olmak için 7 yöntemi sizinle paylaşıyoruz. Yeni biriyle ilk tanıştığınızda kendinizi unutulmaz …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: